Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Udany festiwal kolęd i pastorałek „Kolęda hej!”

Udany festiwal kolęd i pastorałek „Kolęda hej!”

Udany festiwal kolęd i pastorałek „Kolęda hej!”

Już po raz trzynasty odbył się dziecięcy i młodzieżowy festiwal kolęd i pastorałek pod nazwą „Kolęda Hej!” w Hali Widowiskowo-Sportowej w Szczucinie. Konkurs był podzielony na dwa dni. W sobotę, 18 stycznia br. od godziny 10:00 do godziny 20:00 przeprowadzono przesłuchania wszystkich uczestników, którzy zgłosili się do konkursu. Podczas eliminacji wyłoniono faworytów, którzy zdobyli najwyższe oceny. W niedzielne popołudnie 19 stycznia 2020 roku, rozpoczął się koncert laureatów wyłonionych z poprzedniego dnia, którzy dostarczyli jury i publiczności wiele emocji oraz wzruszeń.

Do konkursu stanęło ok. 110 uczestników w różnych przedziałach wiekowych, z różnych zakątków Małopolski, ale również spoza naszego województwa. Swoimi występami pokazali bardzo wysoki poziom przygotowania i różnica pomiędzy artystami w zaprezentowanych przez siebie aranżacjach była znikoma. Obok radosnego kolędowania i kultywowania staropolskiej tradycji, dla licznie zgromadzonej publiczności była przygotowana dodatkowa atrakcja w postaci loterii Szczęśliwych Aniołków.

Konkurs jak co roku wspiera bardzo liczna grupa ofiarodawców i sponsorów. Samorząd powiatowy również przekazał środki finansowe na ten cel. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Organizatorami konkursu była Parafia Rzymskokatolicka w Szczucinie oraz Szkoły i Przedszkola działające na terenie Gminy Szczucin.

Gościem specjalnym podczas niedzielnego koncertu byli członkowie chóru "Clave de sol" z dyrygent Iloną Mach, którzy również dali popis swoich umiejętności. Więcej na temat festiwalu kolęd w Szczucinie można obejrzeć na stronie tarnowska.TV.

Fot. www.gosc.pl/gd

Już po raz trzynasty odbył się dziecięcy i młodzieżowy festiwal kolęd i pastorałek pod nazwą „Kolęda Hej!” w Hali Widowiskowo-Sportowej w Szczucinie. Konkurs był podzielony na dwa dni. W sobotę, 18 stycznia br. od godziny 10:00 do godziny 20:00 przeprowadzono przesłuchania wszystkich uczestników, którzy zgłosili się do konkursu. Podczas eliminacji wyłoniono faworytów, którzy zdobyli najwyższe oceny. W niedzielne popołudnie 19 stycznia 2020 roku, rozpoczął się koncert laureatów wyłonionych z poprzedniego dnia, którzy dostarczyli jury i publiczności wiele emocji oraz wzruszeń. Do konkursu stanęło ok. 110 uczestników w różnych przedziałach wiekowych, z różnych zakątków Małopolski, ale również spoza naszego województwa. Swoimi występami pokazali bardzo wysoki poziom przygotowania i różnica pomiędzy artystami w zaprezentowanych przez siebie aranżacjach była znikoma. Obok radosnego kolędowania i kultywowania staropolskiej tradycji, dla licznie zgromadzonej publiczności była przygotowana dodatkowa atrakcja w postaci loterii Szczęśliwych Aniołków. Konkurs jak co roku wspiera bardzo liczna grupa ofiarodawców i sponsorów. Samorząd powiatowy również przekazał środki finansowe na ten cel. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Organizatorami konkursu była Parafia Rzymskokatolicka w Szczucinie oraz Szkoły i Przedszkola działające na terenie Gminy Szczucin. Gościem specjalnym podczas niedzielnego koncertu byli członkowie chóru "Clave de sol" z dyrygent Iloną Mach, którzy również dali popis swoich umiejętności. Więcej na temat festiwalu kolęd w Szczucinie można obejrzeć na stronie tarnowska.TV. Fot. www.gosc.pl/gd