Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Udany Festyn Charytatywny „Otwórz serce dla Vittorii”

Udany Festyn Charytatywny „Otwórz serce dla Vittorii”

Udany Festyn Charytatywny „Otwórz serce dla Vittorii”

Moc atrakcji, fantastyczna muzyka na żywo, świetna zabawa, niepowtarzalna okazja do aktywnego spędzenia czasu, a przede wszystkim wspólny, ważny cel – tak wyglądało piękne, słoneczne, niedzielne popołudnie 22 maja 2016 roku.

Przed siedzibą biblioteki w Oleśnie odbył się charytatywny piknik rodzinny zorganizowany przez Parafię w Oleśnie, Wójta Gminy Olesno i Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie. Celem tego festynu było pozyskanie wsparcia dla Vittorii, mieszkanki Ćwikowa, na pokrycie kosztów dalszego leczenia i rehabilitacji.

Na bardzo licznie zgromadzonych gości czekały różnorodne atrakcje. Najmłodsi mogli wesoło spędzić czas na dmuchanych zjeżdżalniach lub w basenie wypełnionym kolorowymi piłkami. Na nieco starszych śmiałków czekało rodeo z bykiem elektrycznym. Magiczne umiejętności dwóch artystek Agnieszki i Weroniki Brzychczy sprawiły, że wielu najmłodszych uczestników spotkania przemieniło się w bajkowe wróżki, motylki, spidermany i inne. Nie zabrakło również stoisk z lodami, domowymi ciastami, watą cukrową czy grillowanymi kiełbaskami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się pełne niespodzianek stoisko przygotowane przez członków Klubu Seniora „Sami Swoi" w Oleśnie. Loteria fantowa, w której zorganizowaniu i przeprowadzeniu pomogli nasi seniorzy przyciągnęła wielu zainteresowanych, a zgromadzone gadżety i słodkie wypieki zniknęły w mgnieniu oka. Całkowity dochód z loterii fantowej oraz z pozostałych stoisk przekazany został na rzecz Vittorii.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Otworz_serce_dla_Vittorii_udany_Festyn_Charytatywny/festyn3.jpg

Głównym punktem i największą atrakcją pikniku był występ kapeli góralskiej „Bratowie" z Piwnicznej, w składzie: Tomasz Kulig, Tymoteusz Florian, Adam Gumulak i Piotr Maślanka. Zespół, który prowadził całą imprezę zaproszony został przez wikariusza naszej parafii, księdza Marka Migacza. „Bratowie" przez długie godziny bawili przybyłą publiczność nie tylko rewelacyjną muzyką, ale również niekończącymi się anegdotami, żartami, a przede wszystkim fantastyczną, radosną postawą i niegasnącym uśmiechem. Należy podkreślić, że artyści przebyli „szmat drogi", aby całkowicie bezinteresownie powalczyć razem z nami o zdrowie dla Vittorii.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Otworz_serce_dla_Vittorii_udany_Festyn_Charytatywny/festyn10.jpg

Niedzielne popołudnie uświetniły także występy taneczne i wokalno-muzyczne. Rewelacyjny pokaz taneczny najmłodszych mieszkańców gminy, czyli dzieci ze szkółki tańca prowadzonej przez Gabriela Skibę działającej przy bibliotece, wywołał wiele emocji i został bardzo ciepło przyjęty. Z kolei uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Oleśnie przygotowali dla swojej koleżanki i uczennicy Vittorii występ wokalno-muzyczny „Szukając dobroci", który również został nagrodzony gromkimi brawami przez zgromadzoną widownię.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Otworz_serce_dla_Vittorii_udany_Festyn_Charytatywny/festyn44.jpg

Góralskie granie połączone zostało z aukcją charytatywną, prowadzoną przez niezastąpionego wodzireja Tomasza Kuliga oraz Piotra Maślankę. Na licytacji wystawione zostały fanty podarowane przez darczyńców: Kapelę "Bratowie" oraz Dom Kultury w Piwnicznej Zdrój, Ks. Marka Migacza, Czesława Mosio, Agnieszkę Wrona-Łapa i Piotra Łapa, Jana Kądzielawę, Renatę Ciepiela, Zofię Pilas, Agatę Wieczorek i Annę Owca.

Z kolei wśród dzieł lokalnych twórców należy wymienić:

  • obrazy - Agata Wrona, Barbara Wójcik, Barbara Gawlik, ks. Krzysztof Trzepacz, Franciszek Chmura, Franciszek Wątor, Mariusz Jurczyk, Elżbieta Dymon, Anna Morawiec i Alicja Smoczyńska,
  • hafty - Agnieszka Ryczek, Joanna Dyjak, Anna Margosiak i Anna Plata.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Otworz_serce_dla_Vittorii_udany_Festyn_Charytatywny/festyn6.jpg

Należy podkreślić, że wszystkie fanty zyskały nowych właścicieli, co z pewnością jest zasługą zarówno mistrzowskiego prowadzenia licytacji, ale także szczodrości, wielkoduszności i dobrych serc wszystkich biorących udział w aukcji.

Ogromnego wsparcia udzieliły również firmy, którym uczestnicy festynu zawdzięczają pyszne grillowane kiełbaski z dodatkami i smakowitym pieczywem, a byli to: Teresa, Zdzisław i Jacek Piaseccy, Zakład Przetwórstwa Mięsnego "ROL-PEK" Leszek Roleski Zbylitowska Góra, F.H.U. „Aldik" – Bogusław Knaga – Sklep w Oleśnie, Kazimiera Stopa – Zakład Przetwórstwa Mięsnego (Dulcza), Marek Konieczny – Sklep Spożywczy w Oleśnie. W gronie sponsorów znalazła się także Apteka Zdrowe Ceny z Dąbrowy Tarnowskiej.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Otworz_serce_dla_Vittorii_udany_Festyn_Charytatywny/festyn57.jpg

Fanty na loterię fantową złożyły zarówno instytucje jak i osoby prywatne. Firmy, Instytucje i Organizacje, które wsparły nasze przedsięwzięcie to: Urszula Kaczmarska – Kwiaciarnia Frezja w Oleśnie, Dorota Drąg – Sklep Wielobranżowy w Oleśnie, Tomasz Marszalik – Hurtownia artykułów biurowych „Mastter", Agnieszka Mróz – Studio urody „Madame" w Oleśnie, Społeczność Gimnazjum w Oleśnie – uczniowie i nauczyciele, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Olesno, Dom Malarek w Zalipiu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy.

Osoby indywidualne: Barszcz Adam, Boryczka Marta, Ciepiela Renata, Dymon Aneta, Hońdo Teresa, Golonka Danuta, Janus Joanna, Jarosz Izabela, Kaczor Natalia, Kądzielawa Anna, Kinel Anna, Kinel Renata, Kogut Elżbieta, Kułaga Daniela, Kupiec Bernadetta, Lelek Halina, Mazur Małgorzata, Morawiec Wiktor, Moryl Helena, Niemiec Janina, Nowak Renata , Nowak Sylwia, Owca Anna, Pilas Zofia, Plata Anna, Sarat Agnieszka, Szmyrko Helena, Światłowska Halina, Świętochowski Paweł, Trela Lucyna, Wabno Jolanta.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Otworz_serce_dla_Vittorii_udany_Festyn_Charytatywny/festyn31.jpg

Z kolei pyszne ciasta na piknik przygotowały: Motyka Teresa, Huczek Dorota, Węgiel Zofia, Musiał – Baran Małgorzata, Lech Jadwiga, Morawiec Renata, Sierak Elwira, Cabaj Władysława, Zachara Krystyna, Łata Maria, Wesołowska Barbara, Szajor Marzena, Kozyra Jolanta.

Współorganizatorami festynu byli: Stowarzyszenie Klub Seniora "Sami Swoi" w Oleśnie, którym kieruje Prezes Halina Dojka; Ochotnicza Straż Pożarna w Oleśnie z niezastąpionym i niezawodnym Druhem Czesławem Mosio na czele oraz Urząd Gminy w Oleśnie.

Nieocenionego wręcz wsparcia organizacyjnego w przygotowaniu całej imprezy udzieliła Iwona Chmura z Olesna. Pomocą przy organizacji imprezy służyli także: Gimnazjum im. Kard. S. Wyszyńskiego w Oleśnie, którym kieruje Barbara Wójcik, Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Oleśnie – Dyrektor Jarosław Bartoń, Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli z Dyrektorem Markiem Nowakiem na czele, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece, w tym szczególnie Agata Wrona oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówkach Breńskich. W przeprowadzeniu festynu pomagali także wolontariusze: Monika Mosio Szlosek, Kinga Kopeć, Stanisław Kosiek, Radosław Foder i Damian Węgiel.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Otworz_serce_dla_Vittorii_udany_Festyn_Charytatywny/festyn98_t2.jpg

Imprezę w obiektywach aparatów uwiecznili: Henryk Janeczek i Sławomir Łucek. Natomiast piękne zdjęcia „z lotu ptaka" wykonał Jakub Kaczmarski.

Organizatorzy oraz Vittoria z mamą serdecznie dziękują wszystkim cudownym ludziom o ogromnych sercach, którzy po raz kolejny wzięli udział w akcji na rzecz Vittorii i wsparli ją w walce z chorobą.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Otworz_serce_dla_Vittorii_udany_Festyn_Charytatywny/festyn97.jpg

Małgorzata Morawiec Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie/mags

Moc atrakcji, fantastyczna muzyka na żywo, świetna zabawa, niepowtarzalna okazja do aktywnego spędzenia czasu, a przede wszystkim wspólny, ważny cel – tak wyglądało piękne, słoneczne, niedzielne popołudnie 22 maja 2016 roku. Przed siedzibą biblioteki w Oleśnie odbył się charytatywny piknik rodzinny zorganizowany przez Parafię w Oleśnie, Wójta Gminy Olesno i Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie. Celem tego festynu było pozyskanie wsparcia dla Vittorii, mieszkanki Ćwikowa, na pokrycie kosztów dalszego leczenia i rehabilitacji. Na bardzo licznie zgromadzonych gości czekały różnorodne atrakcje. Najmłodsi mogli wesoło spędzić czas na dmuchanych zjeżdżalniach lub w basenie wypełnionym kolorowymi piłkami. Na nieco starszych śmiałków czekało rodeo z bykiem elektrycznym. Magiczne umiejętności dwóch artystek Agnieszki i Weroniki Brzychczy sprawiły, że wielu najmłodszych uczestników spotkania przemieniło się w bajkowe wróżki, motylki, spidermany i inne. Nie zabrakło również stoisk z lodami, domowymi ciastami, watą cukrową czy grillowanymi kiełbaskami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się pełne niespodzianek stoisko przygotowane przez członków Klubu Seniora „Sami Swoi" w Oleśnie. Loteria fantowa, w której zorganizowaniu i przeprowadzeniu pomogli nasi seniorzy przyciągnęła wielu zainteresowanych, a zgromadzone gadżety i słodkie wypieki zniknęły w mgnieniu oka. Całkowity dochód z loterii fantowej oraz z pozostałych stoisk przekazany został na rzecz Vittorii. Głównym punktem i największą atrakcją pikniku był występ kapeli góralskiej „Bratowie" z Piwnicznej, w składzie: Tomasz Kulig, Tymoteusz Florian, Adam Gumulak i Piotr Maślanka. Zespół, który prowadził całą imprezę zaproszony został przez wikariusza naszej parafii, księdza Marka Migacza. „Bratowie" przez długie godziny bawili przybyłą publiczność nie tylko rewelacyjną muzyką, ale również niekończącymi się anegdotami, żartami, a przede wszystkim fantastyczną, radosną postawą i niegasnącym uśmiechem. Należy podkreślić, że artyści przebyli „szmat drogi", aby całkowicie bezinteresownie powalczyć razem z nami o zdrowie dla Vittorii. Niedzielne popołudnie uświetniły także występy taneczne i wokalno-muzyczne. Rewelacyjny pokaz taneczny najmłodszych mieszkańców gminy, czyli dzieci ze szkółki tańca prowadzonej przez Gabriela Skibę działającej przy bibliotece, wywołał wiele emocji i został bardzo ciepło przyjęty. Z kolei uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Oleśnie przygotowali dla swojej koleżanki i uczennicy Vittorii występ wokalno-muzyczny „Szukając dobroci", który również został nagrodzony gromkimi brawami przez zgromadzoną widownię. Góralskie granie połączone zostało z aukcją charytatywną, prowadzoną przez niezastąpionego wodzireja Tomasza Kuliga oraz Piotra Maślankę. Na licytacji wystawione zostały fanty podarowane przez darczyńców: Kapelę "Bratowie" oraz Dom Kultury w Piwnicznej Zdrój, Ks. Marka Migacza, Czesława Mosio, Agnieszkę Wrona-Łapa i Piotra Łapa, Jana Kądzielawę, Renatę Ciepiela, Zofię Pilas, Agatę Wieczorek i Annę Owca. Z kolei wśród dzieł lokalnych twórców należy wymienić: obrazy - Agata Wrona, Barbara Wójcik, Barbara Gawlik, ks. Krzysztof Trzepacz, Franciszek Chmura, Franciszek Wątor, Mariusz Jurczyk, Elżbieta Dymon, Anna Morawiec i Alicja Smoczyńska, hafty - Agnieszka Ryczek, Joanna Dyjak, Anna Margosiak i Anna Plata. Należy podkreślić, że wszystkie fanty zyskały nowych właścicieli, co z pewnością jest zasługą zarówno mistrzowskiego prowadzenia licytacji, ale także szczodrości, wielkoduszności i dobrych serc wszystkich biorących udział w aukcji. Ogromnego wsparcia udzieliły również firmy, którym uczestnicy festynu zawdzięczają pyszne grillowane kiełbaski z dodatkami i smakowitym pieczywem, a byli to: Teresa, Zdzisław i Jacek Piaseccy, Zakład Przetwórstwa Mięsnego "ROL-PEK" Leszek Roleski Zbylitowska Góra, F.H.U. „Aldik" – Bogusław Knaga – Sklep w Oleśnie, Kazimiera Stopa – Zakład Przetwórstwa Mięsnego (Dulcza), Marek Konieczny – Sklep Spożywczy w Oleśnie. W gronie sponsorów znalazła się także Apteka Zdrowe Ceny z Dąbrowy Tarnowskiej. Fanty na loterię fantową złożyły zarówno instytucje jak i osoby prywatne. Firmy, Instytucje i Organizacje, które wsparły nasze przedsięwzięcie to: Urszula Kaczmarska – Kwiaciarnia Frezja w Oleśnie, Dorota Drąg – Sklep Wielobranżowy w Oleśnie, Tomasz Marszalik – Hurtownia artykułów biurowych „Mastter", Agnieszka Mróz – Studio urody „Madame" w Oleśnie, Społeczność Gimnazjum w Oleśnie – uczniowie i nauczyciele, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Olesno, Dom Malarek w Zalipiu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy. Osoby indywidualne: Barszcz Adam, Boryczka Marta, Ciepiela Renata, Dymon Aneta, Hońdo Teresa, Golonka Danuta, Janus Joanna, Jarosz Izabela, Kaczor Natalia, Kądzielawa Anna, Kinel Anna, Kinel Renata, Kogut Elżbieta, Kułaga Daniela, Kupiec Bernadetta, Lelek Halina, Mazur Małgorzata, Morawiec Wiktor, Moryl Helena, Niemiec Janina, Nowak Renata , Nowak Sylwia, Owca Anna, Pilas Zofia, Plata Anna, Sarat Agnieszka, Szmyrko Helena, Światłowska Halina, Świętochowski Paweł, Trela Lucyna, Wabno Jolanta. Z kolei pyszne ciasta na piknik przygotowały: Motyka Teresa, Huczek Dorota, Węgiel Zofia, Musiał – Baran Małgorzata, Lech Jadwiga, Morawiec Renata, Sierak Elwira, Cabaj Władysława, Zachara Krystyna, Łata Maria, Wesołowska Barbara, Szajor Marzena, Kozyra Jolanta. Współorganizatorami festynu byli: Stowarzyszenie Klub Seniora "Sami Swoi" w Oleśnie, którym kieruje Prezes Halina Dojka; Ochotnicza Straż Pożarna w Oleśnie z niezastąpionym i niezawodnym Druhem Czesławem Mosio na czele oraz Urząd Gminy w Oleśnie. Nieocenionego wręcz wsparcia organizacyjnego w przygotowaniu całej imprezy udzieliła Iwona Chmura z Olesna. Pomocą przy organizacji imprezy służyli także: Gimnazjum im. Kard. S. Wyszyńskiego w Oleśnie, którym kieruje Barbara Wójcik, Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Oleśnie – Dyrektor Jarosław Bartoń, Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli z Dyrektorem Markiem Nowakiem na czele, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece, w tym szczególnie Agata Wrona oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówkach Breńskich. W przeprowadzeniu festynu pomagali także wolontariusze: Monika Mosio Szlosek, Kinga Kopeć, Stanisław Kosiek, Radosław Foder i Damian Węgiel. Imprezę w obiektywach aparatów uwiecznili: Henryk Janeczek i Sławomir Łucek. Natomiast piękne zdjęcia „z lotu ptaka" wykonał Jakub Kaczmarski. Organizatorzy oraz Vittoria z mamą serdecznie dziękują wszystkim cudownym ludziom o ogromnych sercach, którzy po raz kolejny wzięli udział w akcji na rzecz Vittorii i wsparli ją w walce z chorobą. Małgorzata Morawiec Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie/mags