Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Udany festyn dla hospicjum

Udany festyn dla hospicjum

Udany festyn dla hospicjum

Mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej i okolic licznie wzięli udział w Wielkim Festynie Charytatywnym, który odbył się w niedzielę na obiektach Parafialnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dochód z imprezy przeznaczony jest na utrzymanie Hospicjum im. Św. Brata Alberta, które przeżywa trudności finansowe.

Od godz. 14.00 w niedzielę na boiskach Parafialnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywały się zawody sportowe i konkursy dla dzieci i młodzieży. Rozgrywane były m. in. turnieje siatkówki i tenisa ziemnego. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w licznych dyscyplinach, m. in. w biegach i pchnięciu kulą. Dla dzieci przygotowano także konkurs wiedzy religijnej.

Przez kilka godzin rozgrywano turniej piłki nożnej plażowej, w którym wzięło udział osiem drużyn: reprezentacje instytucji i zakładów pracy. Najlepsi okazali się dąbrowscy przedsiębiorcy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Turniej wygrała dużyna C.H. "Dąbrowiak", a jej zawodnik Jacek Jarosz został królem strzelców, strzelając siedem bramek. Drugie miejsce zajęła firma "Danmar", a trzecie - "Bimar". Czwarte miejsce wywalczyli zawodnicy ZOZ-u. W turnieju wzięły udział także drużyny księży, lektorów, starostwa powiatowego i firmy Eurosan.

Bardzo dużym powodzenim cieszyła się loteria fantowa, wśród nagród znalazły się, m in. rower górski i bojler elektryczny. Jak się okazało po wieczornym losowaniu, obie "wróciły" do Hospicjum. Osoby, które wyciągnęły szczęśliwe losy, przekazały wygrane na potrzeby kolejnej loterii.

Wczoraj nie wiadomo było jeszcze, jaki dochód przyniósł festyn, trwały rozliczenia. Urszula Mróz, dyrektor hospicjum, jest bardzo zadowolona - Impreza się udała, było bardzo miło i życzliwie. Przyszło wiele osób, bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w festynie, kupowali losy loterii fantowej. Jestem wdzięczna także sponsorom i ofiarodawcom, bez których nie byłoby tej imprezy oraz członkom Stowarzyszenia Św. Brata Alberta, pracownikom hospicjum i wolontariuszom, którzy bardzo angażowali się w jej ogranizację - podkreśla pani dyrektor.

Po zakończeniu rozgrywek ksiądz probosz Józef Poremba zapraszał na kolejne zawody i rewanże w najbliższą niedzielę. Podkreślał również, że POSiR jest dostępny dla wszystkich codziennie w godzinach od 10.00 do 22.00. Można tu grać w piłkę nożną, również plażową, tenisa ziemnego i siatkówkę, biegać, jedzić na rolkach.

Źródło: Dziennik Polski

Mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej i okolic licznie wzięli udział w Wielkim Festynie Charytatywnym, który odbył się w niedzielę na obiektach Parafialnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dochód z imprezy przeznaczony jest na utrzymanie Hospicjum im. Św. Brata Alberta, które przeżywa trudności finansowe. Od godz. 14.00 w niedzielę na boiskach Parafialnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywały się zawody sportowe i konkursy dla dzieci i młodzieży. Rozgrywane były m. in. turnieje siatkówki i tenisa ziemnego. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w licznych dyscyplinach, m. in. w biegach i pchnięciu kulą. Dla dzieci przygotowano także konkurs wiedzy religijnej. Przez kilka godzin rozgrywano turniej piłki nożnej plażowej, w którym wzięło udział osiem drużyn: reprezentacje instytucji i zakładów pracy. Najlepsi okazali się dąbrowscy przedsiębiorcy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Turniej wygrała dużyna C.H. "Dąbrowiak", a jej zawodnik Jacek Jarosz został królem strzelców, strzelając siedem bramek. Drugie miejsce zajęła firma "Danmar", a trzecie - "Bimar". Czwarte miejsce wywalczyli zawodnicy ZOZ-u. W turnieju wzięły udział także drużyny księży, lektorów, starostwa powiatowego i firmy Eurosan. Bardzo dużym powodzenim cieszyła się loteria fantowa, wśród nagród znalazły się, m in. rower górski i bojler elektryczny. Jak się okazało po wieczornym losowaniu, obie "wróciły" do Hospicjum. Osoby, które wyciągnęły szczęśliwe losy, przekazały wygrane na potrzeby kolejnej loterii. Wczoraj nie wiadomo było jeszcze, jaki dochód przyniósł festyn, trwały rozliczenia. Urszula Mróz, dyrektor hospicjum, jest bardzo zadowolona - Impreza się udała, było bardzo miło i życzliwie. Przyszło wiele osób, bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w festynie, kupowali losy loterii fantowej. Jestem wdzięczna także sponsorom i ofiarodawcom, bez których nie byłoby tej imprezy oraz członkom Stowarzyszenia Św. Brata Alberta, pracownikom hospicjum i wolontariuszom, którzy bardzo angażowali się w jej ogranizację - podkreśla pani dyrektor. Po zakończeniu rozgrywek ksiądz probosz Józef Poremba zapraszał na kolejne zawody i rewanże w najbliższą niedzielę. Podkreślał również, że POSiR jest dostępny dla wszystkich codziennie w godzinach od 10.00 do 22.00. Można tu grać w piłkę nożną, również plażową, tenisa ziemnego i siatkówkę, biegać, jedzić na rolkach. Źródło: Dziennik Polski