Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Udany Powiatowy Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych

Udany Powiatowy Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych

Udany Powiatowy Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych

1 czerwca 2017 roku w Centrum Polonii - Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się kolejny już Powiatowy Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem Pikniku było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast patronat honorowy nad wydarzeniem objął Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski.

Główną ideą organizacji Powiatowego Pikniku Integracyjnego dla Osób Niepełnosprawnych jest szeroko pojęta integracja. Wydarzenie to jest również doskonałą okazją do wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami i kadrą wszystkich placówek działających na terenie Powiatu Dąbrowskiego na rzecz osób niepełnosprawnych.

W Powiatowym Pikniku Integracyjnym wzięli udział: wicestarosta dąbrowski  Marek Kopia, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej  Krzysztof Kaczmarski.

Przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Dąbrowskiego na rzecz osób niepełnosprawnych reprezentowali: Pani Beata Partyńska – Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej, Pan Leszek Trójniak –Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat" w Kupieninie.

Zaproszenie przyjęli również:  Irena Kawa  kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy,  Barbara Berger dyrektor Niepublicznego Przedszkola Specjalnego, Specjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Kupieninie, Maria Bielaszka kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy, Ryszard Micek kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Marcin Grabka dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Sutkowie.

Uroczystego rozpoczęcia Pikniku dokonała Agnieszka Anioł – Głuszek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. W imprezie wzięło udział łącznie ok. 200 osób. Wszyscy obecni na Powiatowym Pikniku mieli okazję do wspólnej integracji poprzez zabawę z wodzirejami. Dużym powodzeniem cieszyły się smakołyki z grilla oraz słodycze.

Organizatorzy Pikniku stale podejmują działania integracyjne i wspierające potrzeby osób niepełnosprawnych z Powiatu Dąbrowskiego oraz dążą do stwarzania profesjonalnego zaplecza, które sprosta oczekiwaniom mieszkańców powiatu.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział w Powiatowym Pikniku Integracyjnym. Szczególne podziękowania składamy na ręce  Grzegorza Olearczyka dyrektora Centrum Polonii i jego kadrze, za nieocenioną pomoc przy organizacji Pikniku. Podziękowania należą się również bryg. Robertowi Kłóskowi - Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej za udostepnienie i przewóz stołów i ławek.

PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej/mags

1 czerwca 2017 roku w Centrum Polonii - Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się kolejny już Powiatowy Piknik Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem Pikniku było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast patronat honorowy nad wydarzeniem objął Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski. Główną ideą organizacji Powiatowego Pikniku Integracyjnego dla Osób Niepełnosprawnych jest szeroko pojęta integracja. Wydarzenie to jest również doskonałą okazją do wspólnej zabawy i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami i kadrą wszystkich placówek działających na terenie Powiatu Dąbrowskiego na rzecz osób niepełnosprawnych. W Powiatowym Pikniku Integracyjnym wzięli udział: wicestarosta dąbrowski  Marek Kopia, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej  Krzysztof Kaczmarski. Przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Dąbrowskiego na rzecz osób niepełnosprawnych reprezentowali: Pani Beata Partyńska – Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej, Pan Leszek Trójniak –Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat" w Kupieninie. Zaproszenie przyjęli również:  Irena Kawa  kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy,  Barbara Berger dyrektor Niepublicznego Przedszkola Specjalnego, Specjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Kupieninie, Maria Bielaszka kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy, Ryszard Micek kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Marcin Grabka dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Sutkowie. Uroczystego rozpoczęcia Pikniku dokonała Agnieszka Anioł – Głuszek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. W imprezie wzięło udział łącznie ok. 200 osób. Wszyscy obecni na Powiatowym Pikniku mieli okazję do wspólnej integracji poprzez zabawę z wodzirejami. Dużym powodzeniem cieszyły się smakołyki z grilla oraz słodycze. Organizatorzy Pikniku stale podejmują działania integracyjne i wspierające potrzeby osób niepełnosprawnych z Powiatu Dąbrowskiego oraz dążą do stwarzania profesjonalnego zaplecza, które sprosta oczekiwaniom mieszkańców powiatu. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział w Powiatowym Pikniku Integracyjnym. Szczególne podziękowania składamy na ręce  Grzegorza Olearczyka dyrektora Centrum Polonii i jego kadrze, za nieocenioną pomoc przy organizacji Pikniku. Podziękowania należą się również bryg. Robertowi Kłóskowi - Komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej za udostepnienie i przewóz stołów i ławek. PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej/mags