Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Udział ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w projekcie edukacyjnym "Aktywna europejska pamięć"

Udział ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w projekcie edukacyjnym "Aktywna europejska pamięć"

Udział ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w projekcie edukacyjnym

Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie odbyło się seminarium pt. "Narodowy socjalizm i Holokaust - aktywna pamięć europejska", które jest częścią międzynarodowego projektu edukacyjnego realizowanego przez Goethe-Institut w Krakowie i Stowarzyszenie Centrum Polsko-Niemieckie w Krakowie przy współpracy z Domem Anny Frank w Amsterdamie, Stowarzyszeniem dla Edukacji i Kultury "Spotkania" w Warszawie i Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie, w którym wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej pod opieką Pani Jolanty Stelmach.

Celem seminarium było zainspirowanie i przygotowanie nauczycieli oraz zainteresowanych uczniów do podejmowania działań na rzecz aktywnego upamiętniania ofiar nazizmu oraz miejsc związanych z historią i zagładą Żydów we środowisku lokalnym.

Na seminarium złożyły się następujące elementy: wykład na temat historii nazizmu i Holokaustu, prezentacja możliwości wykorzystania różnych materiałów edukacyjnych dotyczących nauczania o historii Żydów i antysemityzmie oraz warsztaty przygotowujące nauczycieli i uczniów do realizacji lokalnych projektów edukacyjnych.

Seminarium poprzedziły warsztaty dla uczniów, które miały miejsce w II Gimnazjum im. M. Kopernika w Tarnowie. ZSP nr 2 była jedną z 4 tarnowskich szkół, które zaprezentowały swój dorobek w dziedzinie edukacji o Holocauście. Przedstawiona przez panią Stelmach prezentacja multimedialna została wzbogacona występem artystycznym Sylwii Gaweł oraz wystawką, na której wyeksponowane były fotografie judaiców dąbrowskich, tematyczne albumy oraz prace publicystyczne na temat historii, kultury i obyczajów Żydów.

Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie odbyło się seminarium pt. "Narodowy socjalizm i Holokaust - aktywna pamięć europejska", które jest częścią międzynarodowego projektu edukacyjnego realizowanego przez Goethe-Institut w Krakowie i Stowarzyszenie Centrum Polsko-Niemieckie w Krakowie przy współpracy z Domem Anny Frank w Amsterdamie, Stowarzyszeniem dla Edukacji i Kultury "Spotkania" w Warszawie i Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie, w którym wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej pod opieką Pani Jolanty Stelmach. Celem seminarium było zainspirowanie i przygotowanie nauczycieli oraz zainteresowanych uczniów do podejmowania działań na rzecz aktywnego upamiętniania ofiar nazizmu oraz miejsc związanych z historią i zagładą Żydów we środowisku lokalnym. Na seminarium złożyły się następujące elementy: wykład na temat historii nazizmu i Holokaustu, prezentacja możliwości wykorzystania różnych materiałów edukacyjnych dotyczących nauczania o historii Żydów i antysemityzmie oraz warsztaty przygotowujące nauczycieli i uczniów do realizacji lokalnych projektów edukacyjnych. Seminarium poprzedziły warsztaty dla uczniów, które miały miejsce w II Gimnazjum im. M. Kopernika w Tarnowie. ZSP nr 2 była jedną z 4 tarnowskich szkół, które zaprezentowały swój dorobek w dziedzinie edukacji o Holocauście. Przedstawiona przez panią Stelmach prezentacja multimedialna została wzbogacona występem artystycznym Sylwii Gaweł oraz wystawką, na której wyeksponowane były fotografie judaiców dąbrowskich, tematyczne albumy oraz prace publicystyczne na temat historii, kultury i obyczajów Żydów.