Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Unia Europejska dla przedsiębiorców

Unia Europejska dla przedsiębiorców

Unia Europejska dla przedsiębiorców

Sposobom skutecznego poszukiwania wsparcia finansowego poświęcone było spotkanie, na które lokalnych przedsiębiorców z powiatu zaprosiła Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Debata okazała się potrzebna, bo nie wszyscy wiedzą, żę z Unii Europejskiej pozyskiwać można pieniądze na przykład na rozbudowę i wyposażenie firm. Goście mogli liczyć na informacje na temat programów szkoleniowych dla samorządów i przedsiębiorców. Dowiedzieli się też sporo o promocji produktu regionalnego i opracowaniu strategii rozwoju. 
Zdecydowanie najwięcej było jednak zainteresowanych wsparciem finansowym dla firm. Z unijnych funduszy można dostać pieniądze choćby na zakup urządzeń, a nawet budowę hal przemysłowych. Kolejna możliwość to korzystanie ze szkoleń dotyczących różnych aspektów działalności firm i instytucji. W roli prowadzących spotkanie wystąpili pracownicy kilku departamentów agencji – m.in. małych i średnich przedsiębiorstw, rozwoju rynków pracy oraz marketingu i promocji. Musimy zacieśnić współpracę między MARR i powiatem aby wspólnie pomóc firmom oraz instytucjom z naszego terenu, tak aby mogły uzyskać wsparcie – mówił starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski. Władze powiatu chcą zawrzeć porozumienie z agencją o utworzeniu stałego punktu konsultacyjnego w dąbrowskim starostwie. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gmin, lokalnych instytucji na rzecz rozwoju, lokalnych zrzeszeń, stowarzyszeń, stowarzyszeń przedsiębiorców a także przedsiębiorcy. (ANS) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Sposobom skutecznego poszukiwania wsparcia finansowego poświęcone było spotkanie, na które lokalnych przedsiębiorców z powiatu zaprosiła Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Debata okazała się potrzebna, bo nie wszyscy wiedzą, żę z Unii Europejskiej pozyskiwać można pieniądze na przykład na rozbudowę i wyposażenie firm. Goście mogli liczyć na informacje na temat programów szkoleniowych dla samorządów i przedsiębiorców. Dowiedzieli się też sporo o promocji produktu regionalnego i opracowaniu strategii rozwoju.  Zdecydowanie najwięcej było jednak zainteresowanych wsparciem finansowym dla firm. Z unijnych funduszy można dostać pieniądze choćby na zakup urządzeń, a nawet budowę hal przemysłowych. Kolejna możliwość to korzystanie ze szkoleń dotyczących różnych aspektów działalności firm i instytucji. W roli prowadzących spotkanie wystąpili pracownicy kilku departamentów agencji – m.in. małych i średnich przedsiębiorstw, rozwoju rynków pracy oraz marketingu i promocji. Musimy zacieśnić współpracę między MARR i powiatem aby wspólnie pomóc firmom oraz instytucjom z naszego terenu, tak aby mogły uzyskać wsparcie – mówił starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski. Władze powiatu chcą zawrzeć porozumienie z agencją o utworzeniu stałego punktu konsultacyjnego w dąbrowskim starostwie. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gmin, lokalnych instytucji na rzecz rozwoju, lokalnych zrzeszeń, stowarzyszeń, stowarzyszeń przedsiębiorców a także przedsiębiorcy. (ANS)  Źródło: Gazeta Krakowska