1. Uniwersytet Trzeciego Wieku z brązowym certyfikatem

Uniwersytet Trzeciego Wieku z brązowym certyfikatem

files/aktualnosci/2013/08_sierpien/23_Uniwersytet_Trzeciego_Wieku_z_brazowym_certyfikatem/UTW0803.jpg

13 sierpnia br. Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Dąbrowskim Domu Kultury odwiedziła Komisja Certyfikująca Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń (OFS) Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Po szczegółowej kontroli dokumentów przedstawiciele federacji zdecydowali o przyznaniu dąbrowskiemu stowarzyszeniu wyróżnienia „Profesjonalny UTW – Certyfikat Brązowy”. Ocenę przeprowadzili przedstawiciele OFS UTW: dr hab. prof. nadz. Zdzisława Zacłona przewodnicząca Komisji Certyfikującej, Wiesława Borczyk, wiceprzewodnicząca Komisji Certyfikującej, prezes OFS UTW oraz Wojciech Nalepa – sekretarz. Weryfikowano, czy UTW w Dąbrowie spełnia standardy w trzech podstawowych obszarach działania uniwersytetów dla seniorów: formalno-prawne aspekty działania UTW, merytoryczno-organizacyjne aspekty podejmowanych działań UTW oraz współpracę z podmiotami zewnętrznymi. Po dokonaniu oceny  dotychczasowej działalności Komisja Certyfikująca przyznała Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury certyfikat „Profesjonalny UTW – Certyfikat Brązowy”. Podczas uroczystego ogłoszenia wyniku weryfikacji obecny był zarząd UTW, komisja rewizyjna, przewodniczący Rady Programowo-Naukowej. – Bardzo cieszymy się z tak wysokiej oceny naszej działalności. Jak podkreślali przedstawiciele Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW, nasz uniwersytet, jak na stowarzyszenie działające od niedawna, prowadzi bardzo liczne zajęcia, nie tylko cotygodniowe wykłady, ale równie zajęcia rekreacyjne, językowe i komputerowe – podkreśla Krystyna Guzik, prezes Stowarzyszenia UTW. Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury jest w gronie 15 liderów tego typu inicjatyw, na 450 obecnie działających w Polsce, które przystąpiły do pilotażowego wdrażania standardów działania UTW w Polsce. Zainteresowani udziałem w zajęciach mogą już zapisywać się na nowy semestr w siedzibie UTW w Ośrodku Spotkania Kultury (synagoga, 1 piętro, w środy, w godz. 13-15).