1. Uroczysta gala z okazji 50-lecia Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie

Uroczysta gala z okazji 50-lecia Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie

W niedzielę 2 października 2022 roku odbyła się uroczysta gala z okazji 50-lecia Centrum Sztuki Mościce. Ze względu na pandemię świętowanie jubileuszu rozłożono na 2 lata. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który złożył na ręce Dyrektor Anny Chmury okolicznościowe życzenia. Z tej okazji instytucja otrzymała srebrny medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” od Wicepremiera oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego. Medale „Zasłużony dla Kultury Polskiej” również przyznane przez ministra otrzymali wyróżnieni pracownicy Centrum Sztuki Mościce. Uczestnicy gali jubileuszowej mogli wysłuchać koncertu orkiestry kameralnej Filharmonii Krakowskiej oraz obejrzeć występ Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”, który jest związany z tą instytucją. Mieszkańcy powiatu dąbrowskiego mieli okazję podziwiać „Świerczkowiaków” w 2021 roku Zespół uświetnił powiatowe obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej w ramach koncertu pn. „15 sierpnia – Powiat Dąbrowski Pamięta”.