1. Uroczysta procesja Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

Uroczysta procesja Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

Wczoraj uczczono Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Tradycyjnie w parafiach odbyły się Procesje Eucharystyczne z Najświętszym Sakramentem. Uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele NMP Szkaplerznej, sprawowaną przez proboszcza dąbrowskiej parafii księdza Stanisława Cyrana. Następnie odbyła się Procesja Eucharystyczna ulicami miasta do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz został zbudowany przez pracowników Urzędu Miejskiego, drugi przez Młodzieżowy Chór Parafialny, trzeci przez pracowników Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Skarbowego, a czwarty przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców. W procesji uczestniczyli przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnego wraz z rodzinami, księża, siostry zakonne, ministranci, dzieci sypiące kwiaty w strojach pierwszokomunijnych oraz krakowskich, poczty sztandarowe stowarzyszeń parafialnych, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz parafianie.