Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uroczysta procesja Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

Uroczysta procesja Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

Uroczysta procesja Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu dzisiejszym, tj. 26 maja 2016 roku, w powiecie dąbrowskim bardzo uroczyście uczczono Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Boże Ciało, jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. We wszystkich parafiach odbyły się tradycyjne Procesje Eucharystyczne, z Najświętszym Sakramentem, ulicami miast i wsi.

W dąbrowskiej parafii w Kościele NMP Szkaplerznej o godz. 930 została odprawiona uroczysta Msza Święta, sprawowana w intencji wszystkich Parafian, pod przewodnictwem Ks. Prałata Stanisława Cyrana, której towarzyszył śpiew chóru parafialnego.

Po Mszy Świętej odbyła się Procesja Eucharystyczna ulicami miasta do czterech pięknie przygotowanych ołtarzy polowych.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Uroczystosc_Bozego_Ciala_w_Dabrowie_Tarnowskiej/bw028.jpg

Trasa procesji tradycyjne wiodła ulicami: Zamkowa, Grunwaldzka, Kościuszki, Rynek przed Urzędem Miejskim, Jagiellońska, św. Jana, Berka Joselewicza, Rynek, Kościuszki, Grunwaldzka i Zamkowa do Kościoła NMP Szkaplerznej.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Uroczystosc_Bozego_Ciala_w_Dabrowie_Tarnowskiej/bw063.jpg

Uczestniczyli w niej: księża, siostry zakonne, ministranci, dzieci w strojach pierwszokomunijnych sypiące kwiaty, orkiestra Dąbrowskiego Domu Kultury, chór parafialny, poczty sztandarowe stowarzyszeń parafialnych, OSP Dąbrowa Tarnowska, Cech Rzemiosł Różnych i bardzo liczna grupa parafian i gości. W dzisiejszej Procesji uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnego wraz z rodzinami. Domy na trasie procesji były udekorowane emblematami i obrazami religijnymi.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Uroczystosc_Bozego_Ciala_w_Dabrowie_Tarnowskiej/bw072.jpg

Jest już tradycją, że ołtarze w Dąbrowie Tarnowskiej wykonują instytucje zlokalizowane w mieście. Pierwszy ołtarz został zbudowany przed budynkiem Urzędu Miejskiego.Drugi ołtarz, który znajdował się przy ul. Jagiellońskiej wykonał dąbrowski Chór Parafialny.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Uroczystosc_Bozego_Ciala_w_Dabrowie_Tarnowskiej/bw090.jpg

Pracownicy Starostwa Powiatowego i Urzędu Skarbowego wykonali trzeci ołtarz, który znajdował się przed budynkiem tych instytucji. Czwarty ołtarz został wykonany przez rzemieślników i znajdował się przed siedzibą Cechu Rzemiosł Różnych.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Uroczystosc_Bozego_Ciala_w_Dabrowie_Tarnowskiej/bw092.jpg

Przy każdym z ołtarzy, była czytana Ewangelia i Ks. Proboszcz błogosławił Najświętszym Sakramentem wiernych.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Uroczystosc_Bozego_Ciala_w_Dabrowie_Tarnowskiej/bw081.jpg

Na zakończenie procesji Ks. Proboszcz podziękował wykonawcom poszczególnych ołtarzy za wkład pracy i inwencję, dąbrowskiej Policji za utrzymanie bezpieczeństwa na trasie przemarszu, a uczestnikom za pobożny udział.

files/aktualnosci/2016/05_maj/26_Uroczystosc_Bozego_Ciala_w_Dabrowie_Tarnowskiej/bw094.jpg

mags

W dniu dzisiejszym, tj. 26 maja 2016 roku, w powiecie dąbrowskim bardzo uroczyście uczczono Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Boże Ciało, jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. We wszystkich parafiach odbyły się tradycyjne Procesje Eucharystyczne, z Najświętszym Sakramentem, ulicami miast i wsi. W dąbrowskiej parafii w Kościele NMP Szkaplerznej o godz. 930 została odprawiona uroczysta Msza Święta, sprawowana w intencji wszystkich Parafian, pod przewodnictwem Ks. Prałata Stanisława Cyrana, której towarzyszył śpiew chóru parafialnego. Po Mszy Świętej odbyła się Procesja Eucharystyczna ulicami miasta do czterech pięknie przygotowanych ołtarzy polowych. Trasa procesji tradycyjne wiodła ulicami: Zamkowa, Grunwaldzka, Kościuszki, Rynek przed Urzędem Miejskim, Jagiellońska, św. Jana, Berka Joselewicza, Rynek, Kościuszki, Grunwaldzka i Zamkowa do Kościoła NMP Szkaplerznej. Uczestniczyli w niej: księża, siostry zakonne, ministranci, dzieci w strojach pierwszokomunijnych sypiące kwiaty, orkiestra Dąbrowskiego Domu Kultury, chór parafialny, poczty sztandarowe stowarzyszeń parafialnych, OSP Dąbrowa Tarnowska, Cech Rzemiosł Różnych i bardzo liczna grupa parafian i gości. W dzisiejszej Procesji uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnego wraz z rodzinami. Domy na trasie procesji były udekorowane emblematami i obrazami religijnymi. Jest już tradycją, że ołtarze w Dąbrowie Tarnowskiej wykonują instytucje zlokalizowane w mieście. Pierwszy ołtarz został zbudowany przed budynkiem Urzędu Miejskiego.Drugi ołtarz, który znajdował się przy ul. Jagiellońskiej wykonał dąbrowski Chór Parafialny. Pracownicy Starostwa Powiatowego i Urzędu Skarbowego wykonali trzeci ołtarz, który znajdował się przed budynkiem tych instytucji. Czwarty ołtarz został wykonany przez rzemieślników i znajdował się przed siedzibą Cechu Rzemiosł Różnych. Przy każdym z ołtarzy, była czytana Ewangelia i Ks. Proboszcz błogosławił Najświętszym Sakramentem wiernych. Na zakończenie procesji Ks. Proboszcz podziękował wykonawcom poszczególnych ołtarzy za wkład pracy i inwencję, dąbrowskiej Policji za utrzymanie bezpieczeństwa na trasie przemarszu, a uczestnikom za pobożny udział. mags