Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uroczyste otwarcie dobudowanej części szkoły w Bolesławiu

Uroczyste otwarcie dobudowanej części szkoły w Bolesławiu

Uroczyste otwarcie dobudowanej części szkoły w Bolesławiu

22 marca 2023 roku uroczyście oddano do użytkowania nowo wybudowaną część Szkoły Podstawowej im. dra Pawła Sochy w Bolesławiu. Uczniowie i nauczyciele mogą już korzystać z nowoczesnej świetlicy, pracowni informatycznej i dodatkowych klas lekcyjnych. To inwestycja za 2,8 mln zł, która została dofinansowana z Polskiego Ładu oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Bolesław z własnego budżetu dołożyła 400 tysięcy złotych.

Wydarzenie zgromadziło całą społeczność szkolną oraz zaproszonych gości. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który pogratulował Wójtowi Gminy Bolesław oraz Dyrektorowi szkoły Janowi Wieczorkowi tego niezwykle ważnego przedsięwzięcia na rzecz lokalnej społeczności, w szczególności najmłodszych mieszkańców. Życzył również by nowe wnętrza wypełniały jak najlepiej swoje zadania, a uczniowie zdobywali z  przyjemnością wiedzę o świecie, rozwijali swoje zainteresowania i pasje.

Bolesławska „Szkoła spełnia marzenia, rozwija pasje i kultywuje tradycje”. Nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu uczniów oraz prezentacji dorobku artystycznego tej placówki. W progi nowych wnętrz młodzież wkroczyła krokiem Poloneza. Przedstawiono też historię oraz postać patrona. Podkreślono, że w szkole nie tylko zdobywają wiedzę, ale również rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Wyrazili radość, że ich szkoła unowocześnia się i pięknieje.

Działająca od 14 lat grupa charytatywna „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” wręczyła zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane upominki.

Dokonano także uroczystego przecięcia wstęgi, a Proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha BM ks. Robert Groch dokonał poświęcenia obiektu.

22 marca 2023 roku uroczyście oddano do użytkowania nowo wybudowaną część Szkoły Podstawowej im. dra Pawła Sochy w Bolesławiu. Uczniowie i nauczyciele mogą już korzystać z nowoczesnej świetlicy, pracowni informatycznej i dodatkowych klas lekcyjnych. To inwestycja za 2,8 mln zł, która została dofinansowana z Polskiego Ładu oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Bolesław z własnego budżetu dołożyła 400 tysięcy złotych. Wydarzenie zgromadziło całą społeczność szkolną oraz zaproszonych gości. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który pogratulował Wójtowi Gminy Bolesław oraz Dyrektorowi szkoły Janowi Wieczorkowi tego niezwykle ważnego przedsięwzięcia na rzecz lokalnej społeczności, w szczególności najmłodszych mieszkańców. Życzył również by nowe wnętrza wypełniały jak najlepiej swoje zadania, a uczniowie zdobywali z  przyjemnością wiedzę o świecie, rozwijali swoje zainteresowania i pasje. Bolesławska „Szkoła spełnia marzenia, rozwija pasje i kultywuje tradycje”. Nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu uczniów oraz prezentacji dorobku artystycznego tej placówki. W progi nowych wnętrz młodzież wkroczyła krokiem Poloneza. Przedstawiono też historię oraz postać patrona. Podkreślono, że w szkole nie tylko zdobywają wiedzę, ale również rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Wyrazili radość, że ich szkoła unowocześnia się i pięknieje. Działająca od 14 lat grupa charytatywna „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” wręczyła zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane upominki. Dokonano także uroczystego przecięcia wstęgi, a Proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha BM ks. Robert Groch dokonał poświęcenia obiektu.