Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uroczyste otwarcie pracowni

Uroczyste otwarcie pracowni

Uroczyste otwarcie pracowni

Wczoraj w przychodni w Dąbrowie Tarnowskiej uroczyście otwarto nową pracownię rehabilitacyjną. Jej uruchomienie było możliwe po podpisaniu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki temu mieszkańcy gminy będą mieć ułatwiony dostęp do zabiegów fizykoterapii czy masaży.

Do tej pory usługi rehabilitacyjne były dostępne tylko w szpitalu powiatowym w Dąbrowie. Teraz, po zaadaptowaniu kilku pomieszczeń w suterenach przychodni, uruchomiono tu gabinety kinezyterapii, masażu leczniczego, fizykoterapii i światłolecznictwa. Przygotowano także podjazd dla niepełnosprawnych. Na początek w pracowni pracować będzie trzy osoby: rehabilitant, fizykoterapeuta i masażysta, zabiegi prowadzone będą dla osób posiadających skierowanie. W miarę możliwości dyrekcja przychodni chce poszerzać zakres usług pracowni rehabilitacyjnej. Ma tu być również zamontowana winda.
Jak podkreślał dyrektor Władysław Wcisło, rehabilitacja medyczna jest uzupełnieniem dotychczasowej działalności przychodni. Jej przygotowanie sfinansowano z pieniędzy budżetu miasta, w 30 proc. dofinansował adaptację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Łącznie wydano na jej przygotowanie około 120 tys. złotych, 40 tys. kosztował sprzęt.
Wczoraj otwarto i poświęcono gabinety, a w uroczystości wzięli udział burmistrz Dąbrowy Stanisław Początek, dyrekcja i pracownicy przychodni. Nowa pracownia przyjmuje pacjentów od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 - 17.00.

Źródło: Dziennik Polski

Wczoraj w przychodni w Dąbrowie Tarnowskiej uroczyście otwarto nową pracownię rehabilitacyjną. Jej uruchomienie było możliwe po podpisaniu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki temu mieszkańcy gminy będą mieć ułatwiony dostęp do zabiegów fizykoterapii czy masaży. Do tej pory usługi rehabilitacyjne były dostępne tylko w szpitalu powiatowym w Dąbrowie. Teraz, po zaadaptowaniu kilku pomieszczeń w suterenach przychodni, uruchomiono tu gabinety kinezyterapii, masażu leczniczego, fizykoterapii i światłolecznictwa. Przygotowano także podjazd dla niepełnosprawnych. Na początek w pracowni pracować będzie trzy osoby: rehabilitant, fizykoterapeuta i masażysta, zabiegi prowadzone będą dla osób posiadających skierowanie. W miarę możliwości dyrekcja przychodni chce poszerzać zakres usług pracowni rehabilitacyjnej. Ma tu być również zamontowana winda.Jak podkreślał dyrektor Władysław Wcisło, rehabilitacja medyczna jest uzupełnieniem dotychczasowej działalności przychodni. Jej przygotowanie sfinansowano z pieniędzy budżetu miasta, w 30 proc. dofinansował adaptację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Łącznie wydano na jej przygotowanie około 120 tys. złotych, 40 tys. kosztował sprzęt.Wczoraj otwarto i poświęcono gabinety, a w uroczystości wzięli udział burmistrz Dąbrowy Stanisław Początek, dyrekcja i pracownicy przychodni. Nowa pracownia przyjmuje pacjentów od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 - 17.00. Źródło: Dziennik Polski