Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Kupieninie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Kupieninie

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Kupieninie

14 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kupieninie.

W uroczystości udział wzięli: Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Zygmunt Zimowski, Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Tarnowie Jacek Partyński, goście z Niemiec – darczyńcy środków finansowych na dom Jana Pawla II, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Robert Pantera, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat" Leszek Trójniak, Dyrektor tej Szkoły Barbara Berger, dyrektorzy i pracownicy szkół z terenu powiatu, uczniowie i podopieczni stowarzyszenia wraz z rodzicami oraz mieszkańcy gminy i powiatu.

Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia sal lekcyjnych w nowo wyremontowanym budynku szkoły przez księdza Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego.

Po Eucharystii wszyscy zgromadzili się w świetlicy Domu Ludowego w Kupieninie, gdzie okolicznościowe przemówienia wygłosili: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Prezes Stowarzyszenia „Przyjazny Świat" Leszek Trójniak i Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec. Następnie wychowankowie Szkoły zaprezentowali wszystkim gościom specjalnie przygotowany program artystyczny.

Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Kupieninie liczy obecnie 10 uczniów i prowadzona jest przez Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat". Jest to trzyletnia szkoła specjalna przysposabiająca do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełno sprawnościami sprzężonymi, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa potwierdzającego przysposobienie do pracy.

14 września 2014 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kupieninie. W uroczystości udział wzięli: Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Zygmunt Zimowski, Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Tarnowie Jacek Partyński, goście z Niemiec – darczyńcy środków finansowych na dom Jana Pawla II, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Robert Pantera, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat" Leszek Trójniak, Dyrektor tej Szkoły Barbara Berger, dyrektorzy i pracownicy szkół z terenu powiatu, uczniowie i podopieczni stowarzyszenia wraz z rodzicami oraz mieszkańcy gminy i powiatu. Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia sal lekcyjnych w nowo wyremontowanym budynku szkoły przez księdza Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Po Eucharystii wszyscy zgromadzili się w świetlicy Domu Ludowego w Kupieninie, gdzie okolicznościowe przemówienia wygłosili: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Prezes Stowarzyszenia „Przyjazny Świat" Leszek Trójniak i Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec. Następnie wychowankowie Szkoły zaprezentowali wszystkim gościom specjalnie przygotowany program artystyczny. Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Kupieninie liczy obecnie 10 uczniów i prowadzona jest przez Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat". Jest to trzyletnia szkoła specjalna przysposabiająca do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełno sprawnościami sprzężonymi, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa potwierdzającego przysposobienie do pracy.