Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uroczystość Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

Uroczystość Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

Uroczystość Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

Dziś uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest obecnie jednym z najważniejszych świąt katolickich. Jego pierwsze obchody wprowadził Biskup Krakowski Nanker w 1320 r. W Boże Ciało we wszystkich parafiach, ulicami miast i wsi, odbywają się tradycyjne Procesje Eucharystyczne z Najświętszym Sakramentem.

W Dąbrowie Tarnowskiej uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. NMP Szkaplerznej, którą odprawił Ks. Proboszcz Stanisław Cyran. Po niej wyruszyła procesja do czterech ołtarzy polowych przygotowanych przez Urząd Miejski, Chór Parafialny, Starostwo Powiatowe wraz z Urzędem Skarbowym oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców.

Uczestniczyli w niej: przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnego wraz z rodzinami, księża, siostry zakonne, lektorzy i ministranci, dzieci w strojach pierwszokomunijnych oraz dzieci w strojach krakowskich sypiące kwiaty, Orkiestra Dęta Dąbrowskiego Domu Kultury, strażacy, poczty sztandarowe stowarzyszeń parafialnych, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz parafianie i goście.

Trasa była zabezpieczona przez Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dziś uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest obecnie jednym z najważniejszych świąt katolickich. Jego pierwsze obchody wprowadził Biskup Krakowski Nanker w 1320 r. W Boże Ciało we wszystkich parafiach, ulicami miast i wsi, odbywają się tradycyjne Procesje Eucharystyczne z Najświętszym Sakramentem. W Dąbrowie Tarnowskiej uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. NMP Szkaplerznej, którą odprawił Ks. Proboszcz Stanisław Cyran. Po niej wyruszyła procesja do czterech ołtarzy polowych przygotowanych przez Urząd Miejski, Chór Parafialny, Starostwo Powiatowe wraz z Urzędem Skarbowym oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców. Uczestniczyli w niej: przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnego wraz z rodzinami, księża, siostry zakonne, lektorzy i ministranci, dzieci w strojach pierwszokomunijnych oraz dzieci w strojach krakowskich sypiące kwiaty, Orkiestra Dęta Dąbrowskiego Domu Kultury, strażacy, poczty sztandarowe stowarzyszeń parafialnych, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz parafianie i goście. Trasa była zabezpieczona przez Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.