Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uroczystość ku czci ofiar II wojny światowej i załogi bombowca Halifax

Uroczystość ku czci ofiar II wojny światowej i załogi bombowca Halifax

Uroczystość ku czci ofiar II wojny światowej i załogi bombowca Halifax

W dn. 5 sierpnia 2008r. w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość religijno – patriotyczna ku czci ofiar II wojny światowej i załogi bombowca Halifax JP 276 A, zestrzelonego w nocy 4/5 sierpnia 1944 roku nad Dąbrową Tarnowską, spieszącego na pomoc walczącej Warszawie.

W uroczystości udział wzięły delegacje samorządów powiatowego i gminnego, kombatanci AK, strażacy, harcerze i mieszkańcy gminy i powiatu.

Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski.

W kościele parafialnym została odprawiona Msza św. w intencji ofiar II wojny światowej, a zwłaszcza ofiar Powstania Warszawskiego.

Po Mszy św. na dąbrowskim cmentarzu pod pomnikiem lotników odbył się apel i modlitwa różańcowa, którą poprowadził ks. Prałat Józef Poremba.

Po apelu delegacje samorządu gminnego i samorządu powiatowego złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem lotników.

W dn. 5 sierpnia 2008r. w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość religijno – patriotyczna ku czci ofiar II wojny światowej i załogi bombowca Halifax JP 276 A, zestrzelonego w nocy 4/5 sierpnia 1944 roku nad Dąbrową Tarnowską, spieszącego na pomoc walczącej Warszawie. W uroczystości udział wzięły delegacje samorządów powiatowego i gminnego, kombatanci AK, strażacy, harcerze i mieszkańcy gminy i powiatu. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski. W kościele parafialnym została odprawiona Msza św. w intencji ofiar II wojny światowej, a zwłaszcza ofiar Powstania Warszawskiego. Po Mszy św. na dąbrowskim cmentarzu pod pomnikiem lotników odbył się apel i modlitwa różańcowa, którą poprowadził ks. Prałat Józef Poremba. Po apelu delegacje samorządu gminnego i samorządu powiatowego złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem lotników.