Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uroczystość Odpustowa w Domu Radosnej Starości w Kupieninie

Uroczystość Odpustowa w Domu Radosnej Starości w Kupieninie

Uroczystość Odpustowa w Domu Radosnej Starości w Kupieninie

W dniu dzisiejszym – 16.02.10 r. w kaplicy domu Sióstr Benedyktynek, od Wynagradzania Najświętszemu Obliczu Pana naszego Jezusa Chrystusa w Kupieninie,- miała miejsce doniosła uroczystość. Odprawiona została msza św. odpustowa koncelebrowana przez J.E ks. bp Władysława Bobowskiego, ku czci patrona kaplicy i zgromadzenia Sióstr Benedyktynek. Kaplica ta, na co dzień jest miejscem modlitwy dla pensjonariuszy Domu Radosnej Starości.

Dniem patronalnym dla kaplicy i Sióstr ze zgromadzenia Benedyktynek, prowadzących Dom Radosnej Starości w Kupieninie, jest ostatni wtorek przed Wielkim Postem.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli m.in.: Starosta Dąbrowski, Wiesław Krajewski, Radny Rady Powiatu, Ryszard Morelewski i Wójt Gminy Mędrzechów, Krzysztof Korzec. Po skończonej mszy św., Jego Ekscelencja ks. biskup Wł. Bobowski, odebrał podziękowania za przybycie i wygłoszenie słowa pasterskiego, od pensjonarjuszy DPS-u.

Uroczystość odpustowa została przygotowana przez dyrektor Domu Sióstr Benedyktynek, siostrę Marię Di Giuseppantonio.

Następnie zaproszeni goście przyjęli zaproszenie dyrektor Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego, Barbary Berger i udali się na spotkanie z wychowankami tej placówki.

W dniu dzisiejszym – 16.02.10 r. w kaplicy domu Sióstr Benedyktynek, od Wynagradzania Najświętszemu Obliczu Pana naszego Jezusa Chrystusa w Kupieninie,- miała miejsce doniosła uroczystość. Odprawiona została msza św. odpustowa koncelebrowana przez J.E ks. bp Władysława Bobowskiego, ku czci patrona kaplicy i zgromadzenia Sióstr Benedyktynek. Kaplica ta, na co dzień jest miejscem modlitwy dla pensjonariuszy Domu Radosnej Starości. Dniem patronalnym dla kaplicy i Sióstr ze zgromadzenia Benedyktynek, prowadzących Dom Radosnej Starości w Kupieninie, jest ostatni wtorek przed Wielkim Postem. Zaproszenie na uroczystość przyjęli m.in.: Starosta Dąbrowski, Wiesław Krajewski, Radny Rady Powiatu, Ryszard Morelewski i Wójt Gminy Mędrzechów, Krzysztof Korzec. Po skończonej mszy św., Jego Ekscelencja ks. biskup Wł. Bobowski, odebrał podziękowania za przybycie i wygłoszenie słowa pasterskiego, od pensjonarjuszy DPS-u. Uroczystość odpustowa została przygotowana przez dyrektor Domu Sióstr Benedyktynek, siostrę Marię Di Giuseppantonio. Następnie zaproszeni goście przyjęli zaproszenie dyrektor Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego, Barbary Berger i udali się na spotkanie z wychowankami tej placówki.