1. Uroczystość patriotyczna pod Tablicą Katyńską w Dąbrowie Tarnowskiej

Uroczystość patriotyczna pod Tablicą Katyńską w Dąbrowie Tarnowskiej

Następnie apel poległych odczytał Dyrektor DDK Paweł Chojnowski.

W dniu 13 kwietnia br. oddano hołd pomordowanym w 1940 roku przez NKWD - Polakom, którzy zostali uwięzieni w obozach jenieckich w Katyniu, Kozielsku, Ostaszkowie, Charkowie i Miednoje.W Dniu Pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej przypomniano również o poległych na wschodzie mieszkańcach Dąbrowy Tarnowskiej oraz całego Powiatu.Pod Tablicą Katyńską w Dąbrowie Tarnowskiej zebrali się na uroczystym apelu przedstawiciele Samorządu Powiatowego i Gminnego aby oddać cześć naszym rodakom i złożyć wiązanki kwiatów. Na uroczystość przybyli, reprezentujący Samorząd Powiatu Dąbrowskiego: Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Barbara Pobiegło oraz Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera. Obecni byli również Komendant Powiatowy Policji insp. Bogdan Tabiś oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Adam Rzemiński. Samorząd Gminny stanowiła delegacja na czele z Burmistrzem Dąbrowy Tarnowskiej Stanisławem Początkiem wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Władysławem Knutelskim oraz Wiceprzewodniczącymi; Wiesławem Mendysem i Stanisławem Królem. W uroczystości wzięli udział Prezes Koła Światowego Związku Żołnierzy AK Józef Jaworski, Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz delegacje pozostałych szkół, instytucji, delegacje jednostek organizacyjnych powiatu i gminy, nauczyciele i uczniowie. Modlitwa w intencji ofiar Katynia oraz wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej została poprowadzona przez ks. Prałata Józefa Porembę.Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek przedstawił zebranym rys historyczny wydarzeń sprzed 70 lat przypominając jednocześnie o pomordowanych na ziemi katyńskiej mieszkańcach Dąbrowy Tarnowskiej.Następnie apel poległych odczytał Dyrektor DDK Paweł Chojnowski.Na zakończenie uroczystości, wszystkie przybyłe delegacje złożyły pod Tablicą Katyńską znicze i wiązanki kwiatów.