Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uroczystości pogrzebowe śp. księdza prałata Jana Rybaka

Uroczystości pogrzebowe śp. księdza prałata Jana Rybaka

Uroczystości pogrzebowe śp. księdza prałata Jana Rybaka

3 grudnia 2020 roku odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. księdza prałata Jana Rybaka, który przez 19 lat sprawował funkcję proboszcza parafii pw. Św. Katarzyny w Oleśnie.

Zmarłego proboszcza pożegnali księża, siostry zakonne, rodzina, delegacje lokalnych samorządów, szkół, instytucji i stowarzyszeń oraz parafianie. Samorząd powiatowy reprezentowany był przez Wicestarostę Dąbrowskiego Krzysztofa Bryka, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Mariana Szajora oraz Członka Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Jarosława Bartonia.

Uroczystości żałobne rozpoczęły się 2 grudnia. W tym dniu wprowadzono trumnę z ciałem śp. księdza prałata do kościoła parafialnego w Oleśnie. Odprawione zostały msze święte w Jego intencji. Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczył JE Ks. Bp. Stanisław Salaterski.

3 grudnia została odprawiona msza święta żałobna, której przewodniczył JE Ks. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.
Na zakończenie mszy świętej wspomniano pracę i dokonania śp. księdza proboszcza na rzecz parafian oraz lokalnej społeczności, który przez lata swojej posługi kapłańskiej w Oleśnie najwięcej wysiłku wkładał w ożywienie życia religijnego i duchowego parafii.

Ostatnie pożegnanie śp. ks. prałata Jana Rybaka uświetniły poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych.
Jego ciało spoczęło w grobowcu kapłańskim na cmentarzu parafialnym w Oleśnie.

Źródło: Parafia Olesno

Fot. J. Szczebak

3 grudnia 2020 roku odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. księdza prałata Jana Rybaka, który przez 19 lat sprawował funkcję proboszcza parafii pw. Św. Katarzyny w Oleśnie. Zmarłego proboszcza pożegnali księża, siostry zakonne, rodzina, delegacje lokalnych samorządów, szkół, instytucji i stowarzyszeń oraz parafianie. Samorząd powiatowy reprezentowany był przez Wicestarostę Dąbrowskiego Krzysztofa Bryka, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Mariana Szajora oraz Członka Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Jarosława Bartonia. Uroczystości żałobne rozpoczęły się 2 grudnia. W tym dniu wprowadzono trumnę z ciałem śp. księdza prałata do kościoła parafialnego w Oleśnie. Odprawione zostały msze święte w Jego intencji. Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczył JE Ks. Bp. Stanisław Salaterski. 3 grudnia została odprawiona msza święta żałobna, której przewodniczył JE Ks. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Na zakończenie mszy świętej wspomniano pracę i dokonania śp. księdza proboszcza na rzecz parafian oraz lokalnej społeczności, który przez lata swojej posługi kapłańskiej w Oleśnie najwięcej wysiłku wkładał w ożywienie życia religijnego i duchowego parafii. Ostatnie pożegnanie śp. ks. prałata Jana Rybaka uświetniły poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych.Jego ciało spoczęło w grobowcu kapłańskim na cmentarzu parafialnym w Oleśnie. Źródło: Parafia Olesno Fot. J. Szczebak