Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Uroczysty Jubileusz w Kupieninie

Uroczysty Jubileusz w Kupieninie

Uroczysty Jubileusz w Kupieninie

20 lipca 2019 roku w Kupieninie świętowano 25 – lecie działalności Zgromadzenia Sióstr Wynagradzających Najświętszemu Obliczu Pana Naszego Jezusa Chrystusa z siedzibą w Kupieninie. Uroczystość rozpoczęto Eucharystią, której przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. W koncelebrze uczestniczył także prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa kard. Beniamino Stella.

W jubileuszu udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu powiatowego, samorządów gminnych, dyrektorzy i kierownicy jednostek powiatowych oraz gminnych, licznie zgromadzeni mieszkańcy, dobroczyńcy, duchowieństwo, pracownicy i pensjonariusze placówki.

Dom Radosnej Starości funkcjonuje w Kupieninie od 25 lat. Został założony z inicjatywy śp. abpa Zygmunta Zimowskiego z tej miejscowości i jest prowadzony przez Siostry Benedyktynki.

Jak wyjaśnia siostra Maria Vineya, przełożona Domu od 2014 roku, historia Sióstr Benedyktynek w Polsce rozpoczyna się w 1991 roku, wraz z wizytą na ziemi polskiej Kardynała Fiorenzo Angeliniego i Matki Generalnej Marii Maurycji Biancucci w towarzystwie innych współsióstr zgromadzenia.

Do Sióstr Benedyktynek wpłynęło wiele życzeń i podziękowań za troskę nad potrzebującymi. Słowa uznania skierował m.in. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek – Dzięki Wam miejsce to jest prawdziwą przystanią dla ludzi w podeszłym wieku, potrzebujących pomocy, osamotnionych, zmęczonych cierpieniem i udręczonych życiem – mówił starosta.

Fot. Ks. Marian Kostrzewa, Dom Radosnej Starości w Kupieninie/gd

20 lipca 2019 roku w Kupieninie świętowano 25 – lecie działalności Zgromadzenia Sióstr Wynagradzających Najświętszemu Obliczu Pana Naszego Jezusa Chrystusa z siedzibą w Kupieninie. Uroczystość rozpoczęto Eucharystią, której przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. W koncelebrze uczestniczył także prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa kard. Beniamino Stella. W jubileuszu udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu powiatowego, samorządów gminnych, dyrektorzy i kierownicy jednostek powiatowych oraz gminnych, licznie zgromadzeni mieszkańcy, dobroczyńcy, duchowieństwo, pracownicy i pensjonariusze placówki. Dom Radosnej Starości funkcjonuje w Kupieninie od 25 lat. Został założony z inicjatywy śp. abpa Zygmunta Zimowskiego z tej miejscowości i jest prowadzony przez Siostry Benedyktynki. Jak wyjaśnia siostra Maria Vineya, przełożona Domu od 2014 roku, historia Sióstr Benedyktynek w Polsce rozpoczyna się w 1991 roku, wraz z wizytą na ziemi polskiej Kardynała Fiorenzo Angeliniego i Matki Generalnej Marii Maurycji Biancucci w towarzystwie innych współsióstr zgromadzenia. Do Sióstr Benedyktynek wpłynęło wiele życzeń i podziękowań za troskę nad potrzebującymi. Słowa uznania skierował m.in. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek – Dzięki Wam miejsce to jest prawdziwą przystanią dla ludzi w podeszłym wieku, potrzebujących pomocy, osamotnionych, zmęczonych cierpieniem i udręczonych życiem – mówił starosta. Fot. Ks. Marian Kostrzewa, Dom Radosnej Starości w Kupieninie/gd