1. Urządzenia kontrolujące i wyświetlające aktualną prędkość przejeżdżającego pojazdu w naszym powiecie

Na ul. Szarwarskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, w Smęgorzowie, Nieczajnej Górnej i Gruszowie Wielkim znajdują się urządzenia kontrolujące i wyświetlające aktualną prędkość przejeżdżającego pojazdu. Będą montowane również w kolejnych miejscach przy drogach powiatowych. Gdy kierujący przekroczy dozwoloną na danym odcinku prędkość, urządzenie wyświetla smutną czerwoną buźkę i wyświetla napis "zwolnij". Życzymy kierowcom samych zielonych uśmiechów i niech jak najczęściej pojawia się napis "Dziękuję"