Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Usuną bariery

Usuną bariery

Usuną bariery

Ponad 150 osób skorzystało już w tym roku z turnusów rehabilitacyjnych, które dofinansowało Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. 
- Pod tym względem możemy mówić o przełomie - podkreślają pracownicy PCPR. Tylko w tym roku centrum zaplanowało 100 tysięcy złotych na organizowanie turnusów. Wnioski nadal są przyjmowane. 27 osób złożyło prośbę o pomoc związaną z usuwaniem barier architektonicznych: przebudowę łazienek, montaż podjazdów do domów. Do dyspozycji centrum jest 80 tysięcy złotych. Zdaniem urzędników pieniądze powinny wystarczyć na sfinansowanie większości wniosków. Niepełnosprawni mogą także skorzystać z pomocy przy zakupie sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego np. aparatów słuchowych. Na ten cel powiat przekazał 140 tysięcy złotych.(MIR) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Ponad 150 osób skorzystało już w tym roku z turnusów rehabilitacyjnych, które dofinansowało Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej.  - Pod tym względem możemy mówić o przełomie - podkreślają pracownicy PCPR. Tylko w tym roku centrum zaplanowało 100 tysięcy złotych na organizowanie turnusów. Wnioski nadal są przyjmowane. 27 osób złożyło prośbę o pomoc związaną z usuwaniem barier architektonicznych: przebudowę łazienek, montaż podjazdów do domów. Do dyspozycji centrum jest 80 tysięcy złotych. Zdaniem urzędników pieniądze powinny wystarczyć na sfinansowanie większości wniosków. Niepełnosprawni mogą także skorzystać z pomocy przy zakupie sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego np. aparatów słuchowych. Na ten cel powiat przekazał 140 tysięcy złotych.(MIR)  Źródło: Gazeta Krakowska