Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. UTW realizuje kolejne projekty

UTW realizuje kolejne projekty

UTW realizuje kolejne projekty

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury istniejące już od 10 lat, po częściowym ograniczeniu form swojej działalności wymuszonym okresem pandemii, proponuje swoim słuchaczom atrakcyjne możliwości spędzenia wolnego czasu.

W 2022 roku będą realizowane kolejne 2 projekty:

1. Projekt pt. „Aktywni Seniorzy UTW” współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Dąbrowa Tarnowska. Wartość otrzymanej dotacji wynosi 7 000,00 zł. W ramach projektu realizowane będą następujące działania: wykłady, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia sportowo – rekreacyjne na basenie i sali gimnastycznej, zakup biletów na transmisję spektaklu operowego lub koncertu, III Spartakiada Seniorów, spotkanie integracyjne seniorów.

2. Projekt pt. „Dąbrowscy seniorzy – zdrowie, radość, sens” współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025, Edycja 2022. Kwota otrzymanej dotacji wynosi 30 000,00 zł. W projekcie zaplanowano: wykłady, lektoraty z języka angielskiego (konwersacja), zajęcia z rękodzielnictwa artystycznego (wyroby z żywicy epoksydowej), warsztaty „Spotkania z filmem”, ćwiczenia ruchowe z elementami tańca, wyjazdy do Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju, zakup biletów na transmisje spektakli operowych lub koncertów, wyjazd na Pogórze Ciężkowickie, wyjazd do Krakowa lub Kielc na spektakl operowy lub teatralny, biesiadę integracyjną, koncert na podsumowanie projektu.

Ponadto kontynuowany będzie 2 – letni projekt pn. „UTW dla Dąbrowskich Seniorów” realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Kwota otrzymanej dotacji na 2022 rok wynosi 16 000,00 zł. W ramach projektu przewidziano między innymi wykłady, lektoraty, wyjazd do teatru do Tarnowa, wyjazd do Zamościa.

W miesiącu sierpniu br. zaplanowano również tygodniowy wyjazd do sanatorium w Nałęczowie.

Zachęcamy seniorów miasta, gminy i powiatu do zapisania się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury i skorzystania z naszej bogatej oferty.

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury istniejące już od 10 lat, po częściowym ograniczeniu form swojej działalności wymuszonym okresem pandemii, proponuje swoim słuchaczom atrakcyjne możliwości spędzenia wolnego czasu. W 2022 roku będą realizowane kolejne 2 projekty: 1. Projekt pt. „Aktywni Seniorzy UTW” współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Dąbrowa Tarnowska. Wartość otrzymanej dotacji wynosi 7 000,00 zł. W ramach projektu realizowane będą następujące działania: wykłady, warsztaty rękodzielnicze, zajęcia sportowo – rekreacyjne na basenie i sali gimnastycznej, zakup biletów na transmisję spektaklu operowego lub koncertu, III Spartakiada Seniorów, spotkanie integracyjne seniorów. 2. Projekt pt. „Dąbrowscy seniorzy – zdrowie, radość, sens” współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025, Edycja 2022. Kwota otrzymanej dotacji wynosi 30 000,00 zł. W projekcie zaplanowano: wykłady, lektoraty z języka angielskiego (konwersacja), zajęcia z rękodzielnictwa artystycznego (wyroby z żywicy epoksydowej), warsztaty „Spotkania z filmem”, ćwiczenia ruchowe z elementami tańca, wyjazdy do Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju, zakup biletów na transmisje spektakli operowych lub koncertów, wyjazd na Pogórze Ciężkowickie, wyjazd do Krakowa lub Kielc na spektakl operowy lub teatralny, biesiadę integracyjną, koncert na podsumowanie projektu. Ponadto kontynuowany będzie 2 – letni projekt pn. „UTW dla Dąbrowskich Seniorów” realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Kwota otrzymanej dotacji na 2022 rok wynosi 16 000,00 zł. W ramach projektu przewidziano między innymi wykłady, lektoraty, wyjazd do teatru do Tarnowa, wyjazd do Zamościa. W miesiącu sierpniu br. zaplanowano również tygodniowy wyjazd do sanatorium w Nałęczowie. Zachęcamy seniorów miasta, gminy i powiatu do zapisania się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury i skorzystania z naszej bogatej oferty.