Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. V edycja konkursu pn. "Bądź Wielkim"

V edycja konkursu pn. "Bądź Wielkim"

V edycja konkursu pn.

8 marca 2012r. rozpoczyna się piąta edycja Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez błogosławionego Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim".
Konkurs co roku spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Do pierwszego etapu, który odbędzie zgłosiło się pół tysiąca uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nie tylko z Powiatu Dąbrowskiego, ale również z powiatu tarnowskiego, bocheńskiego i ze Starego Sącza.
Tematem przewodnim tej edycji jest szeroko rozumiana i jednocześnie bardzo bogata twórczość Jana Pawła II obejmująca m.in. Encykliki, Adhortacje Apostolskie, orędzia, listy. Celem konkursu jest także zwrócenie uwagi uczestników na pozycje nie związane wyłącznie z problematyką teologiczną czy etyką moralną, takie jak np. zbiory poezji i sztuki teatralne napisane przez Karola Wojtyłę jeszcze przed jego powołaniem na Stolicę Apostolską.
Chcemy, aby konkurs przybliżył postać i nauki bł. Jana Pawła II, a także rozwijał wyobraźnię i twórcze myślenie uczestników. Poprzez poznanie postaci Ojca Świętego, jego słów i czynów, pragniemy wychowywać i kształtować młode pokolenie w oparciu o wartości, którym prawdziwie służył nasz Wielki Rodak.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Instytucjami wspierającymi to przedsięwzięcie są: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej, Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowski Dom Kultury.


Honorowy patronat nad konkursem objął Kardynał Stanisław Dziwisz – Metropolita Krakowski oraz Ks. Biskup Wiesław Lechowicz- Administrator Diecezji Tarnowskiej.
Patronat medialny sprawuje Radio RDN Małoposka.


INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:

Terminarz V edycji konkursu:

I etap (08.03.2012 r.): uczestnicy rozwiązują pisemny test przygotowany przez organizatorów odrębnie dla każdej kategorii wiekowej
II etap (do 13.04.2012 r.): wykonanie przez lautreatów I etapu pracy konkursowej (plastycznej)
FINAŁ - III etap (20.05.2012 r.): Dąbrowski Dom Kultury (zadania tego tematu będą widowiskowe, związane tematycznie z hasłem konkursu)


8 marca 2012r. rozpoczyna się piąta edycja Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez błogosławionego Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim".Konkurs co roku spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Do pierwszego etapu, który odbędzie zgłosiło się pół tysiąca uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nie tylko z Powiatu Dąbrowskiego, ale również z powiatu tarnowskiego, bocheńskiego i ze Starego Sącza.Tematem przewodnim tej edycji jest szeroko rozumiana i jednocześnie bardzo bogata twórczość Jana Pawła II obejmująca m.in. Encykliki, Adhortacje Apostolskie, orędzia, listy. Celem konkursu jest także zwrócenie uwagi uczestników na pozycje nie związane wyłącznie z problematyką teologiczną czy etyką moralną, takie jak np. zbiory poezji i sztuki teatralne napisane przez Karola Wojtyłę jeszcze przed jego powołaniem na Stolicę Apostolską.Chcemy, aby konkurs przybliżył postać i nauki bł. Jana Pawła II, a także rozwijał wyobraźnię i twórcze myślenie uczestników. Poprzez poznanie postaci Ojca Świętego, jego słów i czynów, pragniemy wychowywać i kształtować młode pokolenie w oparciu o wartości, którym prawdziwie służył nasz Wielki Rodak.Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Instytucjami wspierającymi to przedsięwzięcie są: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej, Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowski Dom Kultury. Honorowy patronat nad konkursem objął Kardynał Stanisław Dziwisz – Metropolita Krakowski oraz Ks. Biskup Wiesław Lechowicz- Administrator Diecezji Tarnowskiej.Patronat medialny sprawuje Radio RDN Małoposka. INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE: Terminarz V edycji konkursu: I etap (08.03.2012 r.): uczestnicy rozwiązują pisemny test przygotowany przez organizatorów odrębnie dla każdej kategorii wiekowejII etap (do 13.04.2012 r.): wykonanie przez lautreatów I etapu pracy konkursowej (plastycznej)FINAŁ - III etap (20.05.2012 r.): Dąbrowski Dom Kultury (zadania tego tematu będą widowiskowe, związane tematycznie z hasłem konkursu)