Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. VI Edycja Konkursu Językowego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ"

VI Edycja Konkursu Językowego "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ"

VI Edycja Konkursu Językowego

9 maja 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim odbyła się VI już Edycja Powiatowego Konkursu Językowego „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ” pod honorowym patronatem Starosty Dąbrowskiego. Konkurs stwarza uczniom możliwość skonfrontowania swoich umiejętności językowych w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół oraz promuje młodzież uzdolnioną językowo.

O tytuł poligloty w tym roku  ubiegali się uczniowie następujących szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 i nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gręboszowie oraz gospodarze – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, a później sprawdzili swoje umiejętności z języka niemieckiego na poziomie podstawowym.

Po podsumowaniu punktów uzyskanych z testu z języka angielskiego i języka niemieckiego laureatami VI Edycji Konkursu Językowego „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ” zostali:

I miejsce – Karolina Król z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim

II miejsce – Emilia Soja z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

III miejsce – Wiktoria Chalama z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim

IV miejsce – Jowita Sojka ze Szkoły Podstawowej w Gręboszowie

V miejsce – Ines Augustyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Główne nagrody w konkursie tj. „Wielki Multimedialny słownik angielsko-polski polsko-angielski” oraz „English Grammar in Use” zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego. Pozostałe nagrody książkowe na potrzeby konkursu przekazało wydawnictwo Pearson.

Starosta Lesław Wieczorek pogratulował i uhonorował laureatów, życząc im dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i satysfakcji z nauki języków obcych.

Źródło: PSP w Gruszowie Wielkim/gd

9 maja 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Gruszowie Wielkim odbyła się VI już Edycja Powiatowego Konkursu Językowego „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ” pod honorowym patronatem Starosty Dąbrowskiego. Konkurs stwarza uczniom możliwość skonfrontowania swoich umiejętności językowych w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół oraz promuje młodzież uzdolnioną językowo. O tytuł poligloty w tym roku  ubiegali się uczniowie następujących szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 i nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gręboszowie oraz gospodarze – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim. Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, a później sprawdzili swoje umiejętności z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Po podsumowaniu punktów uzyskanych z testu z języka angielskiego i języka niemieckiego laureatami VI Edycji Konkursu Językowego „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLIGLOTĄ” zostali: I miejsce – Karolina Król z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim II miejsce – Emilia Soja z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej III miejsce – Wiktoria Chalama z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gruszowie Wielkim IV miejsce – Jowita Sojka ze Szkoły Podstawowej w Gręboszowie V miejsce – Ines Augustyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Główne nagrody w konkursie tj. „Wielki Multimedialny słownik angielsko-polski polsko-angielski” oraz „English Grammar in Use” zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego. Pozostałe nagrody książkowe na potrzeby konkursu przekazało wydawnictwo Pearson. Starosta Lesław Wieczorek pogratulował i uhonorował laureatów, życząc im dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i satysfakcji z nauki języków obcych. Źródło: PSP w Gruszowie Wielkim/gd