1. VI Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

VI Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

6 czerwca 2014 roku raz szósty zorganizowano Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. W  konkursie wzięło udział 19 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego. Uczestnicy konkursu wykonali utwory takich gwiazd jak Alicia Keys, Sam Brown, Melanie C czy hity legendarnych grup Scorpions i Nirvana. - Uczestnicy tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności, który z roku na rok jest coraz wyższy – podsumowują organizatorzy. Uczestników oceniało jury w składzie: przewodniczący jury - Stanisław Krawiec, dyrektor Centrum Polonii, Dominika Łakoma, anglistka, która oceniała umiejętności językowe wykonawców oraz Adrian Pawelski, którego zadaniem była ocena umiejętności wokalnych. I miejsce zdobyła uczennica Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej: Ilona Krawczyk, która urzekła jurorów oraz publiczność wykonaniem utworu „The first day of my life" Melanie C. II miejsce interpretacją utworu „Stop" (Sam Brown) zdobyła Katarzyna Reczek, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Na III miejscu uplasowała się Kinga Kopyto, uczennica Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie. Kinga przygotowała utwór „No one" (Alicia Keys). Jury przyznało także dwa wyróżnienia: dla Patrycji Chudy oraz Sylwii Pikul, uczennic Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Wyróżnienia zostały przyznane za prezencję sceniczną, umiejętności językowe i dobór repertuaru. Wyróżnione uczennice zaśpiewały utwory „Girl on Fire" (Alicia Keys) oraz „I see fire"(Ed Sheeran). Konkurs organizacyjnie i finansowo wsparli: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Wydawnictwo Oxford University Press, Filia Księgarni POLANGLO z Tarnowa,  Związek Klubów Polskich z Chicago, Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej, Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej, Państwo Marzena i Marcin Stachura – właściciele salonu meblowego MEBLEX, Hurtownia LEMAR, Hurtownia PRESSTO, Hurtownia MASTTER, Pani Renata Stokłosa – Studio Dekoracji, Pani Grażyna Trela, Pan Kazimierz Czosnyka, Pan Grzegorz Ciochowi, Państwo Teresa i Zbigniew Kędzior – właściciele sklepu obuwniczego STOKROTKA oraz firma TARSMAK.