Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. VI Konkurs Zadań Logicznych w Radwanie

VI Konkurs Zadań Logicznych w Radwanie

VI Konkurs Zadań Logicznych w Radwanie

14. 02. 2008r. odbył się finał Organizowanego przez Gimnazjum w Radwanie Międzygimnazjalnego Konkursu Zadań Logicznych. Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwała dyrektor Bogusława Wajda i nauczycielka matematyki Dorota Makosiej.

Miłośnicy łamigłówek i zadań logicznych spotkali się w Gimnazjum w Radwanie, aby wyłonić zwycięzcę. W tym roku kontynuowano współpracę z Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie, udało się również pozyskać nowych sponsorów: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Hurtownia "Wisła". Gośćmi tegorocznego finału byli: Starosta dąbrowski Wiesław Krajewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Bryk, zastępca wójta gminy Szczucin Edward Mazur oraz Zofia Kuras z Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie.
Konkurs zwiększył swój zasięg o Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zakres programowy konkursu obejmował podobnie jak w latach ubiegłych łamigłówki matematyczne, zadania nietypowe, zagadki logiczne dostosowane dla uczniów gimnazjum.

Konkurs odbył się w dwóch etapach. Pierwszy etap był jak co roku korespondencyjny. Finał polegał na rozwiązaniu zadań logicznych w określonym czasie.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Artur Pańszczyk, Gimnazjum Radwan
II miejsce - Łącz Sylwia, Gimnazjum Radgoszcz
III miejsce - Piotr Barabasz, Gimnazjum Dąbrowa Tarnowska

Finaliści konkursu otrzymali dyplomy, a pierwsza dziesiątka otrzymała również atrakcyjne nagrody książkowe, które wręczyli sponsorzy: Starosta dąbrowski Wiesław Krajewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Bryk, doradca metodyczny Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie Zofia Kuras.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Mogli porównać swoje umiejętności, własne myślenie logiczne z rówieśnikami z innych szkół. Poziom wiedzy uczestników rywalizacji był wysoki. Była to wspólna intelektualna przygoda, która dostarczyła gimnazjalistom wielu wrażeń. Organizatorzy konkursu Dyrektor Gimnazjum w Radwanie Bogusława Wajda i nauczyciel matematyki Dorota Makosiej gratulują zwycięzcom, dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają za rok.

14. 02. 2008r. odbył się finał Organizowanego przez Gimnazjum w Radwanie Międzygimnazjalnego Konkursu Zadań Logicznych. Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwała dyrektor Bogusława Wajda i nauczycielka matematyki Dorota Makosiej. Miłośnicy łamigłówek i zadań logicznych spotkali się w Gimnazjum w Radwanie, aby wyłonić zwycięzcę. W tym roku kontynuowano współpracę z Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie, udało się również pozyskać nowych sponsorów: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Hurtownia "Wisła". Gośćmi tegorocznego finału byli: Starosta dąbrowski Wiesław Krajewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Bryk, zastępca wójta gminy Szczucin Edward Mazur oraz Zofia Kuras z Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie.Konkurs zwiększył swój zasięg o Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Zakres programowy konkursu obejmował podobnie jak w latach ubiegłych łamigłówki matematyczne, zadania nietypowe, zagadki logiczne dostosowane dla uczniów gimnazjum. Konkurs odbył się w dwóch etapach. Pierwszy etap był jak co roku korespondencyjny. Finał polegał na rozwiązaniu zadań logicznych w określonym czasie. Laureatami konkursu zostali:I miejsce - Artur Pańszczyk, Gimnazjum RadwanII miejsce - Łącz Sylwia, Gimnazjum RadgoszczIII miejsce - Piotr Barabasz, Gimnazjum Dąbrowa Tarnowska Finaliści konkursu otrzymali dyplomy, a pierwsza dziesiątka otrzymała również atrakcyjne nagrody książkowe, które wręczyli sponsorzy: Starosta dąbrowski Wiesław Krajewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Bryk, doradca metodyczny Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie Zofia Kuras. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Mogli porównać swoje umiejętności, własne myślenie logiczne z rówieśnikami z innych szkół. Poziom wiedzy uczestników rywalizacji był wysoki. Była to wspólna intelektualna przygoda, która dostarczyła gimnazjalistom wielu wrażeń. Organizatorzy konkursu Dyrektor Gimnazjum w Radwanie Bogusława Wajda i nauczyciel matematyki Dorota Makosiej gratulują zwycięzcom, dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają za rok.