Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. VI Powiatowy Konkurs Recytatorski- wyniki

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski- wyniki

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski- wyniki

10 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej. W tym roku w konkursie wzięło udział 40 uczestników z terenu całego powiatu. Konkurs odbył się w czterech kategoriach: szkoła podstawowa od I - III, szkoła podstawowa od IV - VI, gimnazjum i szkoła średnia.

Jury w składzie: kategoria szkoły podstawowe kl. I - III i kl. IV - VI:
Maria Pietracha - przewodnicząca, Paweł Chojnowski - dyrektor DDK, Joanna Fido - pracownik MBP; kategoria gimnazjum i szkoły średnie: Krystyna Ludwicka - przewodnicząca, Lidia Marzec - Biblioteka Pedagogiczna Filia D.T., Marta Warias - instruktor MBP przyznało następujące nagrody:

Szkoła podstawowa I - III:
I miejsce - Bukała Karolina - G. B. P. w Szczucinie
II miejsce - Wojtyto Elżbieta - Publ. Sz. Podst. w Gruszowie
Wielkim III miejsce - Węglowski Michał - MBP w D.T. Filia Szarwark
Wyróżnienie - Kogut Katarzyna - Publ. Sz. Podst. w Sutkowie

w kategorii szkół podstawowych IV - VI:
I nagrodę - Kozioł Anna - G. B. P. W Oleśnie
II nagrodę - Bator Anna - MBP w D. T. Filia Smęgorzów
III nagrodę - Stępnik Anna - Publ. Sz. Podst. w Sutkowie
Wyróżnienie - Bystrowska Katarzyna - Publ. Sz. Podst. w Żelazówce

w kategorii szkół gimnazjalnych:
I nagrodę - Burzec Ewelina - G.B. P. w Radgoszczy
II nagrodę - Kubat Katarzyna - G. B. P. w Szczucinie
III nagrodę - Surowiec Paulina - Publiczne Gimnazjum nr 2 w D. T.

w kategorii szkół średnich:
I nagrodę - Filipska Sylwia - G. B. P. w Szczucinie
II nagrodę - Niemczura Kamila - G. B. P. w Radgoszczy
III nagrodę - Topór Katarzyna - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w D. T.

Nagrody zostały wręczone przez Starostę Powiatu Dąbrowskiego mgr Krzysztofa Kaczmarskiego.

21 marca jest ogłoszony przez UNESCO Światowym Dniem Poezji, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w DT przy współpracy bibliotek gminnych oraz szkół z całego powiatu poprzez organizowanie konkursu czynnie włączyły się w obchody. Mamy na uwadze promocję poezji jako jednej z ważniejszych odpowiedzi na potrzeby estetyczne ludzi żyjących we współczesnym świecie zwłaszcza młodzieży, ubogacanie wnętrza i podniesienie roli słowa w komunikacji międzyludzkiej - powiedziała Jadwiga Kusior z MBP.

Już niebawem na stronach dąbrowskiego portalu - obszerny fotoreportaż z imprezy.

Źródło: Okay

10 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej. W tym roku w konkursie wzięło udział 40 uczestników z terenu całego powiatu. Konkurs odbył się w czterech kategoriach: szkoła podstawowa od I - III, szkoła podstawowa od IV - VI, gimnazjum i szkoła średnia. Jury w składzie: kategoria szkoły podstawowe kl. I - III i kl. IV - VI:Maria Pietracha - przewodnicząca, Paweł Chojnowski - dyrektor DDK, Joanna Fido - pracownik MBP; kategoria gimnazjum i szkoły średnie: Krystyna Ludwicka - przewodnicząca, Lidia Marzec - Biblioteka Pedagogiczna Filia D.T., Marta Warias - instruktor MBP przyznało następujące nagrody: Szkoła podstawowa I - III:I miejsce - Bukała Karolina - G. B. P. w SzczucinieII miejsce - Wojtyto Elżbieta - Publ. Sz. Podst. w GruszowieWielkim III miejsce - Węglowski Michał - MBP w D.T. Filia SzarwarkWyróżnienie - Kogut Katarzyna - Publ. Sz. Podst. w Sutkowie w kategorii szkół podstawowych IV - VI:I nagrodę - Kozioł Anna - G. B. P. W OleśnieII nagrodę - Bator Anna - MBP w D. T. Filia SmęgorzówIII nagrodę - Stępnik Anna - Publ. Sz. Podst. w SutkowieWyróżnienie - Bystrowska Katarzyna - Publ. Sz. Podst. w Żelazówce w kategorii szkół gimnazjalnych:I nagrodę - Burzec Ewelina - G.B. P. w RadgoszczyII nagrodę - Kubat Katarzyna - G. B. P. w SzczucinieIII nagrodę - Surowiec Paulina - Publiczne Gimnazjum nr 2 w D. T. w kategorii szkół średnich:I nagrodę - Filipska Sylwia - G. B. P. w SzczucinieII nagrodę - Niemczura Kamila - G. B. P. w RadgoszczyIII nagrodę - Topór Katarzyna - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w D. T. Nagrody zostały wręczone przez Starostę Powiatu Dąbrowskiego mgr Krzysztofa Kaczmarskiego. 21 marca jest ogłoszony przez UNESCO Światowym Dniem Poezji, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w DT przy współpracy bibliotek gminnych oraz szkół z całego powiatu poprzez organizowanie konkursu czynnie włączyły się w obchody. Mamy na uwadze promocję poezji jako jednej z ważniejszych odpowiedzi na potrzeby estetyczne ludzi żyjących we współczesnym świecie zwłaszcza młodzieży, ubogacanie wnętrza i podniesienie roli słowa w komunikacji międzyludzkiej - powiedziała Jadwiga Kusior z MBP. Już niebawem na stronach dąbrowskiego portalu - obszerny fotoreportaż z imprezy. Źródło: Okay