Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. VII Powiatowy Konkurs Recytatorski

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski

10 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej. Marzec jest miesiącem szczególnym, bowiem w tym miesiącu przypada, ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Poezji, obchodzony od 1999 roku dnia 21 marca. Popularyzując wśród młodego pokolenia twórczość Patronki dąbrowskiej biblioteki Marii Kozaczkowej oraz współczesnych poetów polskich zaproszono do udziału w konkursie młodzież powiatu dąbrowskiego, aby uwrażliwić ją na piękne słowo. 

W tym roku w konkursie wzięło udział 36 uczestników z terenu całego powiatu, wyłonionych w eliminacjach szkolnych i gminnych. Konkurs odbył się w czterech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasa I - III, szkoła podstawowa kl. IV - VI, gimnazjum i szkoła średnia.
Jury w składzie: mgr Marta Warias- przewodnicząca, mgr Joanna Fido i mgr Adam Dudek po przesłuchaniu wszystkich uczestników przyznała nagrody następującym osobom: Szkoła podstawowa I - III:
I miejsce - Aleksandra Kusior - Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarn. 
II miejsce - Klaudia Łoś - GBP Bolesław
III miejsce - Gabriela Chmura -Filia Biblioteczna w Smęgorzowie

w kategorii szkół podstawowych IV - VI:
I nagrodę - Justyna Pyzik -Filia Biblioteczna w Smęgorzowie
II nagrodę - Aleksandra Bielawska - Szk. Podst. nr 2 w Dąbrowie Tarn. i Jakub Margosiak - GBP w Oleśnie
III nagrodę - Arkadiusz Doroż - BP w Szczucinie 
Wyróżnienie -Agnieszka Siembab - GBP w Mędrzechowie i Jakub Duda - BP w Szczucinie

w kategorii szkół gimnazjalnych:
I nagrodę - Anna Bator -Filia Biblioteczna w Gruszowie Wielkim
II nagrodę - Aleksandra Stelmach - Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarn.
III nagrodę - Aleksandra Tobiasz - GBP w Mędrzechowie, Sylwia Moździerz - Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarn. i Luiza Kądzielawa - GBP w Oleśnie

w kategorii szkół średnich:
I nagrodę - Sylwia Filipska - BP w Szczucinie.

Wszystkim recytacjom przysłuchiwały się córki Poetki Maria Pietracha i Krystyna Ludwicka, które w trakcie obrad komisji podzieliły się z uczestnikami konkursu wspomnieniami z życia swojej Mamy. Pani Maria Pietracha przypomniała opowiadanie Baranek wielkanocny ze zbioru Opowiadania z życia wzięte, natomiast pani Krystyna Ludwicka przywołała wspomnienia atmosfery rodzinnego domu, ciepła, nieraz ciężkich, a jakże radosnych chwil. Cenne nagrody książkowe oraz dyplomy laureatom konkursu wręczył Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej mgr inż. Stanisław Początek, składając wszystkim gratulacje. 

Jadwiga Kusior

Na zdjęciu Laureaci VII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej

Źródło: inTARnet.pl

10 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej. Marzec jest miesiącem szczególnym, bowiem w tym miesiącu przypada, ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Poezji, obchodzony od 1999 roku dnia 21 marca. Popularyzując wśród młodego pokolenia twórczość Patronki dąbrowskiej biblioteki Marii Kozaczkowej oraz współczesnych poetów polskich zaproszono do udziału w konkursie młodzież powiatu dąbrowskiego, aby uwrażliwić ją na piękne słowo.  W tym roku w konkursie wzięło udział 36 uczestników z terenu całego powiatu, wyłonionych w eliminacjach szkolnych i gminnych. Konkurs odbył się w czterech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasa I - III, szkoła podstawowa kl. IV - VI, gimnazjum i szkoła średnia. Jury w składzie: mgr Marta Warias- przewodnicząca, mgr Joanna Fido i mgr Adam Dudek po przesłuchaniu wszystkich uczestników przyznała nagrody następującym osobom: Szkoła podstawowa I - III: I miejsce - Aleksandra Kusior - Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarn.  II miejsce - Klaudia Łoś - GBP Bolesław III miejsce - Gabriela Chmura -Filia Biblioteczna w Smęgorzowie w kategorii szkół podstawowych IV - VI: I nagrodę - Justyna Pyzik -Filia Biblioteczna w Smęgorzowie II nagrodę - Aleksandra Bielawska - Szk. Podst. nr 2 w Dąbrowie Tarn. i Jakub Margosiak - GBP w Oleśnie III nagrodę - Arkadiusz Doroż - BP w Szczucinie  Wyróżnienie -Agnieszka Siembab - GBP w Mędrzechowie i Jakub Duda - BP w Szczucinie w kategorii szkół gimnazjalnych: I nagrodę - Anna Bator -Filia Biblioteczna w Gruszowie Wielkim II nagrodę - Aleksandra Stelmach - Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarn. III nagrodę - Aleksandra Tobiasz - GBP w Mędrzechowie, Sylwia Moździerz - Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarn. i Luiza Kądzielawa - GBP w Oleśnie w kategorii szkół średnich: I nagrodę - Sylwia Filipska - BP w Szczucinie. Wszystkim recytacjom przysłuchiwały się córki Poetki Maria Pietracha i Krystyna Ludwicka, które w trakcie obrad komisji podzieliły się z uczestnikami konkursu wspomnieniami z życia swojej Mamy. Pani Maria Pietracha przypomniała opowiadanie Baranek wielkanocny ze zbioru Opowiadania z życia wzięte, natomiast pani Krystyna Ludwicka przywołała wspomnienia atmosfery rodzinnego domu, ciepła, nieraz ciężkich, a jakże radosnych chwil. Cenne nagrody książkowe oraz dyplomy laureatom konkursu wręczył Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej mgr inż. Stanisław Początek, składając wszystkim gratulacje.  Jadwiga Kusior Na zdjęciu Laureaci VII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej Źródło: inTARnet.pl