Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. VII spotkanie szkół podstawowych z Powiśla Dąbrowskiego

VII spotkanie szkół podstawowych z Powiśla Dąbrowskiego

VII spotkanie szkół podstawowych z Powiśla Dąbrowskiego

W dniu 9.05. 2008 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się VII edycja konkursu pt.,, Jaka jest jesteś Europo?, który swym zasięgiem obejmuje powiat dąbrowski. Do rywalizacji zgłosiło się 9 zespołów czteroosobowych. Celem  konkursu jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o regionie, Polsce, Europie i Unii Europejskiej.

Zawodnicy wyłonieni w szkolnych eliminacjach, w finale mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający ich wiedze i umiejętności z tematyki objętej regulaminem. W tegorocznym konkursie organizatorzy zwrócili uwagę na gminę Gręboszów. Lekturami obowiązkowymi były dwie pozycje książkowe:
-          Informator Turystyczny Powiatu Dąbrowskiego. WOIT. Kraków 1974
-          Powiat Dąbrowski. Krosno 2001
Po sprawdzeniu obowiązkowego testu i ocenie przewodników turystycznych, jury wyłoniło 3 najlepsze zespoły. Najlepszymi w tym konkursie okazali się uczniowie szkół:

I   miejsce
Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim
Dominika Mucha
Paulina Kijak
Elżbieta Wojtyło
Bartosz Gołębiowski
Opiekun: Pani Iwona Tańska

II   miejsce
Publiczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce
Magdalena Pieprz
Piotr Pieprz
Edyta Szczepańska
Małgorzata Mikuła
Opiekun: Pani Danuta Jakóbczak

III   miejsce
Publiczna Szkoła Podstawowa w Luszowicach
Klaudia Białas
Angelika Szwala
Anita Jaje
Dawid Kazibut
Opiekun: Pani Olga Wojakowicz-Boryczko

Finał konkursu uświetniła prezentacja słowno-muzyczna gminy i szkoły Gręboszów, którą przygotowały zespoły pedagogów z Publicznej Szkoły w Gręboszowie.

Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej które, ufundowało nagrody książkowe dla wszystkich uczestników konkursu, oraz nagrody za: I, II i III miejsce. W imieniu Starosty Dąbrowskiego nagrody wręczył Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski.

Bank spółdzielczy ufundował wycieczkę do Wieliczki dla uczestników konkursu z opiekunami, oraz dla dziesięciu uczniów z Gręboszowa z opiekunem.      

Podczas konkursu i prezentacji obecni byli przedstawiciele Gminy Gręboszów i Gminy Dąbrowa Tarnowska.

W dniu 9.05. 2008 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się VII edycja konkursu pt.,, Jaka jest jesteś Europo?, który swym zasięgiem obejmuje powiat dąbrowski. Do rywalizacji zgłosiło się 9 zespołów czteroosobowych. Celem  konkursu jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o regionie, Polsce, Europie i Unii Europejskiej. Zawodnicy wyłonieni w szkolnych eliminacjach, w finale mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający ich wiedze i umiejętności z tematyki objętej regulaminem. W tegorocznym konkursie organizatorzy zwrócili uwagę na gminę Gręboszów. Lekturami obowiązkowymi były dwie pozycje książkowe: -          Informator Turystyczny Powiatu Dąbrowskiego. WOIT. Kraków 1974 -          Powiat Dąbrowski. Krosno 2001 Po sprawdzeniu obowiązkowego testu i ocenie przewodników turystycznych, jury wyłoniło 3 najlepsze zespoły. Najlepszymi w tym konkursie okazali się uczniowie szkół: I   miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim Dominika Mucha Paulina Kijak Elżbieta Wojtyło Bartosz Gołębiowski Opiekun: Pani Iwona Tańska II   miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce Magdalena Pieprz Piotr Pieprz Edyta Szczepańska Małgorzata Mikuła Opiekun: Pani Danuta Jakóbczak III   miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Luszowicach Klaudia Białas Angelika Szwala Anita Jaje Dawid Kazibut Opiekun: Pani Olga Wojakowicz-Boryczko Finał konkursu uświetniła prezentacja słowno-muzyczna gminy i szkoły Gręboszów, którą przygotowały zespoły pedagogów z Publicznej Szkoły w Gręboszowie. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej które, ufundowało nagrody książkowe dla wszystkich uczestników konkursu, oraz nagrody za: I, II i III miejsce. W imieniu Starosty Dąbrowskiego nagrody wręczył Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski. Bank spółdzielczy ufundował wycieczkę do Wieliczki dla uczestników konkursu z opiekunami, oraz dla dziesięciu uczniów z Gręboszowa z opiekunem.       Podczas konkursu i prezentacji obecni byli przedstawiciele Gminy Gręboszów i Gminy Dąbrowa Tarnowska.