Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. VIII Edycja Dni Kultury Regionalnej w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

VIII Edycja Dni Kultury Regionalnej w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

VIII Edycja Dni Kultury Regionalnej w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 9 grudnia w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczysta akademia, kończąca obchody Szkolnych Dni Kultury Regionalnej. Przygotowane i organizowane w poprzednich dniach wystawy, spotkania i konkursy miały na celu zaprezentowanie dorobku kulturowego naszego regionu. Akademia zbiegła się z 100 rocznicą urodzin Marii Kozaczkowej.
Samorząd Powiatu Dąbrowskiego reprezentował Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera. Zaproszenie przyjęła także dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej - Jadwiga Kusior.

Obecna była również Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej - Mariola Smolorz.
Zaproszonych gości powitał Dyrektor ZSP nr 2 Jan Kiljan, który złożył gratulacje z okazji objęcia nowego stanowiska – Wicestaroście Dąbrowskiemu Robertowi Panterze.
Wicestarosta, podziękował za zaproszenie a następnie w swoim wystąpieniu nawiązał do biografii Marii Kozaczkowej.

Następnie Bożena Nadolska – Walus, nauczyciel j. polskiego, przedstawiła cele edukacji regionalnej i przedsięwzięcia jakie zostały podjęte w związku z obchodami VIII edycji Dni Kultury Regionalnej.

Na przygotowania i organizację obchodów składały się:
wykłady, wystawy, spotkania, warsztaty artystyczne połączone z kiermaszem świątecznym oraz konkursy:

- fotograficzny –„Piękno Powiśla Dąbrowskiego"
- literacki, na wiersz o „mojej miejscowości"
- plastyczny – prezentujący folder i plakat promujący „moją miejscowość"
- konkurs na prezentację multimedialną o „mojej miejscowości"

W dalszej części akademii Wicestarosta Dąbrowski i Naczelnik wydziału REZ w obecności Dyrektora Szkoły wręczyli nagrody laureatom poszczególnych konkursów.

Otrzymali je:

za prezentację multimedialną:

I miejsce – Wojciech Król z kl. I LD
II miejsce – Anna Zdarowska i Anna Sojka z kl. III LD
III miejsce – Kinga Łosowska z kl. I LD

Konkurs fotograficzny:

I miejsce – Katarzyna Ziętara z kl. III LD
II miejsce – Paulina Wójcik z kl. II LP
III miejsce – Marzena Bednarz z kl. II TE i Katarzyna Rozkuszka z kl. II LD

za Folder:

I miejsce – Magdalena Kiljan z kl. I LD
I miejsce egz. praca zbiorowa:
Anna Kinel, Agnieszka Rzeźnik, Monika Morawiec z kl. III LD
II miejsce - Ewelina Cholewa, Agnieszka Dragan, Sylwia Janas oraz Małgorzata Trójniak z kl. II LD
III miejsce – Sylwia Bogumił, Kamil Sak, Agata Zaczek z kl. II LS

Wyróżnienia za prace artystyczne otrzymali: Beata Michalczewska z kl. III LS, Małgorzata Smoła z kl. TH, Katarzyna Litwora z kl. LH oraz Kinga Jasielec z kl. TE

Na zakończenie uroczystości wystąpili uczniowie szkoły w montażu słowno - muzycznym poświęconym Marii Kozaczkowej oraz szkolny zespół ludowy „Folkowa 2"

Szkolne Dni Kultury Regionalnej przygotowali nauczyciele z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej:
Bożena Nadolska-Walus, Barbara Smaś, Małgorzata Zielińska, Marek Szczerba oraz Agnieszka Golemo.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz firma Hydrobud i Spółdzielnia Uczniowska.

Opracowanie: B. Nadolska-Walus

W dniu 9 grudnia w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczysta akademia, kończąca obchody Szkolnych Dni Kultury Regionalnej. Przygotowane i organizowane w poprzednich dniach wystawy, spotkania i konkursy miały na celu zaprezentowanie dorobku kulturowego naszego regionu. Akademia zbiegła się z 100 rocznicą urodzin Marii Kozaczkowej.Samorząd Powiatu Dąbrowskiego reprezentował Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera. Zaproszenie przyjęła także dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej - Jadwiga Kusior. Obecna była również Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej - Mariola Smolorz.Zaproszonych gości powitał Dyrektor ZSP nr 2 Jan Kiljan, który złożył gratulacje z okazji objęcia nowego stanowiska – Wicestaroście Dąbrowskiemu Robertowi Panterze.Wicestarosta, podziękował za zaproszenie a następnie w swoim wystąpieniu nawiązał do biografii Marii Kozaczkowej. Następnie Bożena Nadolska – Walus, nauczyciel j. polskiego, przedstawiła cele edukacji regionalnej i przedsięwzięcia jakie zostały podjęte w związku z obchodami VIII edycji Dni Kultury Regionalnej. Na przygotowania i organizację obchodów składały się:wykłady, wystawy, spotkania, warsztaty artystyczne połączone z kiermaszem świątecznym oraz konkursy: - fotograficzny –„Piękno Powiśla Dąbrowskiego"- literacki, na wiersz o „mojej miejscowości"- plastyczny – prezentujący folder i plakat promujący „moją miejscowość"- konkurs na prezentację multimedialną o „mojej miejscowości" W dalszej części akademii Wicestarosta Dąbrowski i Naczelnik wydziału REZ w obecności Dyrektora Szkoły wręczyli nagrody laureatom poszczególnych konkursów. Otrzymali je: za prezentację multimedialną: I miejsce – Wojciech Król z kl. I LDII miejsce – Anna Zdarowska i Anna Sojka z kl. III LDIII miejsce – Kinga Łosowska z kl. I LD Konkurs fotograficzny: I miejsce – Katarzyna Ziętara z kl. III LDII miejsce – Paulina Wójcik z kl. II LPIII miejsce – Marzena Bednarz z kl. II TE i Katarzyna Rozkuszka z kl. II LD za Folder: I miejsce – Magdalena Kiljan z kl. I LDI miejsce egz. praca zbiorowa:Anna Kinel, Agnieszka Rzeźnik, Monika Morawiec z kl. III LDII miejsce - Ewelina Cholewa, Agnieszka Dragan, Sylwia Janas oraz Małgorzata Trójniak z kl. II LDIII miejsce – Sylwia Bogumił, Kamil Sak, Agata Zaczek z kl. II LS Wyróżnienia za prace artystyczne otrzymali: Beata Michalczewska z kl. III LS, Małgorzata Smoła z kl. TH, Katarzyna Litwora z kl. LH oraz Kinga Jasielec z kl. TE Na zakończenie uroczystości wystąpili uczniowie szkoły w montażu słowno - muzycznym poświęconym Marii Kozaczkowej oraz szkolny zespół ludowy „Folkowa 2" Szkolne Dni Kultury Regionalnej przygotowali nauczyciele z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej:Bożena Nadolska-Walus, Barbara Smaś, Małgorzata Zielińska, Marek Szczerba oraz Agnieszka Golemo. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz firma Hydrobud i Spółdzielnia Uczniowska. Opracowanie: B. Nadolska-Walus