Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. VIII edycja konkursu „Jaka jesteś Europo?”

VIII edycja konkursu „Jaka jesteś Europo?”

VIII edycja konkursu „Jaka jesteś Europo?”

Dnia 08.05.2009 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się VIII edycja konkursu pt. „Jaka jesteś Europo?", który swym zasięgiem obejmuje powiat dąbrowski. Do rywalizacji zgłosiło się 10 zespołów czteroosobowych.

Celem konkursu jest upowszechnienie wśród dzieci wiedzy o regionie, Polsce, Europie i Unii Europejskiej. Zawodnicy wyłonieni w szkolnych eliminacjach, w finale mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę i umiejętności z tematyki objętej regulaminem. W tegorocznym konkursie organizatorzy zwrócili uwagę na gminę Olesno. Po sprawdzeniu obowiązkowego testu i ocenie albumów wyłoniono trzy najlepsze drużyny. Najlepszymi w tym roku okazali się uczniowie:

  • I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim: Anna Irla, Dominika Mucha, Elżbieta Wojtyto, Michał Kupiec.
  • II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej: Agnieszka Walus, Agnieszka Kupiec, Aleksandra Pochroń, Joanna Turaj.
  • III miejsce - Zespół Szkół w Luszowicach: Katarzyna Wójcik, Magdalena Szewczyk, Karol Babiarz, Filip Kułaga.

Zawody oceniało jury w składzie: Danuta Runger, Ewa Knap, Lucyna Kułaga, Iwona Tańska, Joanna Zakrzewska, Małgorzata Gawlik.

Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom za przygotowanie uczniów.
Borki – pani Ewie Knap
Żelazówka – pani Joannie Zakrzewskiej
Gruszów Wielki – pani Iwonie Tańskiej
PSP nr 2 – pani Małgorzacie Gawlik
PSP nr 2 – panu Sławomirowi Bator

Finał konkursu uświetniła nam piękna prezentacja gminy i szkoły Olesno, którą przygotował zespół nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Oleśnie.

Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, które było fundatorem części nagród – I i II miejsca, pozostałe nagrody zafundował Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dnia 08.05.2009 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się VIII edycja konkursu pt. „Jaka jesteś Europo?", który swym zasięgiem obejmuje powiat dąbrowski. Do rywalizacji zgłosiło się 10 zespołów czteroosobowych. Celem konkursu jest upowszechnienie wśród dzieci wiedzy o regionie, Polsce, Europie i Unii Europejskiej. Zawodnicy wyłonieni w szkolnych eliminacjach, w finale mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę i umiejętności z tematyki objętej regulaminem. W tegorocznym konkursie organizatorzy zwrócili uwagę na gminę Olesno. Po sprawdzeniu obowiązkowego testu i ocenie albumów wyłoniono trzy najlepsze drużyny. Najlepszymi w tym roku okazali się uczniowie: I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim: Anna Irla, Dominika Mucha, Elżbieta Wojtyto, Michał Kupiec. II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej: Agnieszka Walus, Agnieszka Kupiec, Aleksandra Pochroń, Joanna Turaj. III miejsce - Zespół Szkół w Luszowicach: Katarzyna Wójcik, Magdalena Szewczyk, Karol Babiarz, Filip Kułaga. Zawody oceniało jury w składzie: Danuta Runger, Ewa Knap, Lucyna Kułaga, Iwona Tańska, Joanna Zakrzewska, Małgorzata Gawlik. Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom za przygotowanie uczniów.Borki – pani Ewie KnapŻelazówka – pani Joannie ZakrzewskiejGruszów Wielki – pani Iwonie TańskiejPSP nr 2 – pani Małgorzacie GawlikPSP nr 2 – panu Sławomirowi Bator Finał konkursu uświetniła nam piękna prezentacja gminy i szkoły Olesno, którą przygotował zespół nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Oleśnie. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, które było fundatorem części nagród – I i II miejsca, pozostałe nagrody zafundował Bank Spółdzielczy w Dąbrowie Tarnowskiej.