Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. VIII edycja recytatorskich „Poszukiwań”

VIII edycja recytatorskich „Poszukiwań”

VIII edycja recytatorskich „Poszukiwań”

17 uczestników w 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe – klasy IV-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) stanęło w szranki eliminacji powiatowych ósmej edycji „Poszukiwań". Prezentowali się recytatorzy i wykonawcy poezji śpiewanej.

Organizatorami turnieju są: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu, Dąbrowski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku i Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, organizatorem eliminacji dla powiatu dąbrowskiego był Dąbrowski Dom Kultury. Prezentacje konkursowe oceniały komisje w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca), Bogumiła Miodowska-Ćwierz, Paweł Chojnowski (recytacje uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych), Marta Warias (Przewodnicząca), Danuta Szczygieł, Kinga Zych (recytacje uczniów szkół podstawowych), Kamil Banaś (Przewodniczący), Marta Warias, Danuta Szczygieł, Kinga Zych (turniej poezji śpiewanej).

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Turniej poezji śpiewanej: 2 równorzędne wyróżnienia dla: Dawida Sowy i Ilony Krawczyk (oboje z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej).

Turniej recytatorski:

  • szkoły podstawowe (klasy IV-VI):

I miejsce – Marcin Minor (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Julia Tatarczuch (PSP w Laskówce Chorąskiej)
III miejsce– Aleksandra Kozioł (PSP w Laskówce Chorąskiej)

oraz wyróżnienie dla Aleksandry Kozioł (SP w Zarzeczu Dużym).

  • gimnazja:

I miejsce – Dawid Rodak (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II i III miejsc nie przyznano,

wyróżnienie dla Pauliny Labak (Gimnazjum w Radgoszczy),

  • szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Karolina Motyka (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II i III miejsc nie przyznano,

wyróżnienia dla: Magdaleny Curyło (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Katarzyny Czajkowskiej (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej).

Komisja zakwalifikowała do finału międzypowiatowego laureatów miejsc I-III wśród recytatorów i wyróżnionych wykonawców poezji śpiewanej, w sumie 7 finalistów z powiatu.

Organizator konkursu na szczeblu powiatowym – DDK zapewnił wszystkim pamiątkowe dyplomy, poczęstunek, a laureatom i wyróżnionym ufundował nagrody książkowe.

Finał międzypowiatowy dla najlepszych z powiatów: dąbrowskiego, brzeskiego i tarnowskiego odbędzie się w dniu 21 października 2015 r. w DDK w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat nad nim objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

DDK

17 uczestników w 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe – klasy IV-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) stanęło w szranki eliminacji powiatowych ósmej edycji „Poszukiwań". Prezentowali się recytatorzy i wykonawcy poezji śpiewanej. Organizatorami turnieju są: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu, Dąbrowski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku i Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, organizatorem eliminacji dla powiatu dąbrowskiego był Dąbrowski Dom Kultury. Prezentacje konkursowe oceniały komisje w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca), Bogumiła Miodowska-Ćwierz, Paweł Chojnowski (recytacje uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych), Marta Warias (Przewodnicząca), Danuta Szczygieł, Kinga Zych (recytacje uczniów szkół podstawowych), Kamil Banaś (Przewodniczący), Marta Warias, Danuta Szczygieł, Kinga Zych (turniej poezji śpiewanej). Wyniki w poszczególnych kategoriach: Turniej poezji śpiewanej: 2 równorzędne wyróżnienia dla: Dawida Sowy i Ilony Krawczyk (oboje z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej). Turniej recytatorski: szkoły podstawowe (klasy IV-VI): I miejsce – Marcin Minor (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)II miejsce – Julia Tatarczuch (PSP w Laskówce Chorąskiej)III miejsce– Aleksandra Kozioł (PSP w Laskówce Chorąskiej) oraz wyróżnienie dla Aleksandry Kozioł (SP w Zarzeczu Dużym). gimnazja: I miejsce – Dawid Rodak (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) II i III miejsc nie przyznano, wyróżnienie dla Pauliny Labak (Gimnazjum w Radgoszczy), szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce – Karolina Motyka (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) II i III miejsc nie przyznano, wyróżnienia dla: Magdaleny Curyło (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Katarzyny Czajkowskiej (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej). Komisja zakwalifikowała do finału międzypowiatowego laureatów miejsc I-III wśród recytatorów i wyróżnionych wykonawców poezji śpiewanej, w sumie 7 finalistów z powiatu. Organizator konkursu na szczeblu powiatowym – DDK zapewnił wszystkim pamiątkowe dyplomy, poczęstunek, a laureatom i wyróżnionym ufundował nagrody książkowe. Finał międzypowiatowy dla najlepszych z powiatów: dąbrowskiego, brzeskiego i tarnowskiego odbędzie się w dniu 21 października 2015 r. w DDK w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat nad nim objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. DDK