Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. VIII Turniej Rycerski na zamku w Czersku

VIII Turniej Rycerski na zamku w Czersku

VIII Turniej Rycerski na zamku w Czersku

Przedstawiciele Bractwa Rycerskiego Poczet Bagiennych z Wieżycy i zaprzyjaźnionego Bractwa Świętego Jakuba tym razem zagościli na zamku w Czersku, w sile 12 osób. To największa w Polsce impreza dla rekonstruktorów wieku XIII.

W tym roku przyciągnęła rekordową liczbę uczestników, bo aż 300. Ważniejsze konkurencje to walki rycerskie 1vs1, 5vs5, bohurt i łucznictwo.

Towarzyszyły im pokazy konne, teatralne i koncert muzyki dawnej. Reprezentacja Powiśla Dąbrowskiego aktywnie brała udział we współzawodnictwie. Największym sukcesem było zajęcie II miejsca w konkursie łuczniczym przez członkinie Pocztu Bagiennych – Annę Sibbe-Kołodziej.

Przy okazji przypominamy, że już 9 lipca odbędzie się IV Turniej Rycerski pod Wieżycą we wsi Oleśnica, gmina Olesno. Poczet Bagiennych z Wieżycy liczy, jak zwykle na co najmniej 100 uczestników, co stawia tę imprezę w ścisłej czołówce ogólnopolskiej.

Poczet Bagiennych z Wieżycy

Przedstawiciele Bractwa Rycerskiego Poczet Bagiennych z Wieżycy i zaprzyjaźnionego Bractwa Świętego Jakuba tym razem zagościli na zamku w Czersku, w sile 12 osób. To największa w Polsce impreza dla rekonstruktorów wieku XIII. W tym roku przyciągnęła rekordową liczbę uczestników, bo aż 300. Ważniejsze konkurencje to walki rycerskie 1vs1, 5vs5, bohurt i łucznictwo. Towarzyszyły im pokazy konne, teatralne i koncert muzyki dawnej. Reprezentacja Powiśla Dąbrowskiego aktywnie brała udział we współzawodnictwie. Największym sukcesem było zajęcie II miejsca w konkursie łuczniczym przez członkinie Pocztu Bagiennych – Annę Sibbe-Kołodziej. Przy okazji przypominamy, że już 9 lipca odbędzie się IV Turniej Rycerski pod Wieżycą we wsi Oleśnica, gmina Olesno. Poczet Bagiennych z Wieżycy liczy, jak zwykle na co najmniej 100 uczestników, co stawia tę imprezę w ścisłej czołówce ogólnopolskiej. Poczet Bagiennych z Wieżycy