Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Węgrzy z majową wizytą w powiecie dąbrowskim

Węgrzy z majową wizytą w powiecie dąbrowskim

Węgrzy z majową wizytą w powiecie dąbrowskim

W związku z obchodami 226. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w powiecie dąbrowskim gościła delegacja z zaprzyjaźnionej XVIII Dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre. Podczas wizyty na Powiślu Dąbrowskim goście z Węgier wzięli udział w powiatowych uroczystościach patriotycznych, spotkali się ze starostą dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim, zwiedzili "malowaną wieś" Zalipie oraz zabytki i szlaki warte zobaczenia w regionie. Poznali również pracę polskich policjantów.

Partnerski samorząd z Węgier reprezentowali: Matyas Kethelyi przedstawiciel urzędu XVIII Dzielnicy Budapesztu, a zarazem dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Kultury, Árpád Minyóczki Komendant Policji w XVIII Dzielnicy Budapesztu, Florian Szava naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Policji w XVIII Dzielnicy Budapesztu oraz Katarzyna Balogh przewodnicząca Mniejszości Polskiej w XVIII Dzielnicy Budapesztu.

Przedstawiciele węgierskiej policji po środowych uroczystościach majowych odwiedzili dąbrowską komendę, gdzie bardzo ciepło przyjął ich Komendant Powiatowy nadkom. Mirosław Strach. Była to doskonała okazja do poznania pracy naszych policjantów, a także wymiany poglądów na temat służby polskiej i węgierskiej Policji. Komendant jako gospodarz obiektu, oprowadził gości po komendzie, a także omówił zadania i zasady służby w Policji.

mags

W związku z obchodami 226. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w powiecie dąbrowskim gościła delegacja z zaprzyjaźnionej XVIII Dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre. Podczas wizyty na Powiślu Dąbrowskim goście z Węgier wzięli udział w powiatowych uroczystościach patriotycznych, spotkali się ze starostą dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim, zwiedzili "malowaną wieś" Zalipie oraz zabytki i szlaki warte zobaczenia w regionie. Poznali również pracę polskich policjantów. Partnerski samorząd z Węgier reprezentowali: Matyas Kethelyi przedstawiciel urzędu XVIII Dzielnicy Budapesztu, a zarazem dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Kultury, Árpád Minyóczki Komendant Policji w XVIII Dzielnicy Budapesztu, Florian Szava naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Policji w XVIII Dzielnicy Budapesztu oraz Katarzyna Balogh przewodnicząca Mniejszości Polskiej w XVIII Dzielnicy Budapesztu. Przedstawiciele węgierskiej policji po środowych uroczystościach majowych odwiedzili dąbrowską komendę, gdzie bardzo ciepło przyjął ich Komendant Powiatowy nadkom. Mirosław Strach. Była to doskonała okazja do poznania pracy naszych policjantów, a także wymiany poglądów na temat służby polskiej i węgierskiej Policji. Komendant jako gospodarz obiektu, oprowadził gości po komendzie, a także omówił zadania i zasady służby w Policji. mags