Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Włoska szkoła partnerem w programie Erasmus+

Włoska szkoła partnerem w programie Erasmus+

Włoska szkoła partnerem w programie Erasmus+

W dniach 11 – 14 czerwca br. delegacja z powiatu dąbrowskiego na czele z Tadeuszem Kwiatkowskim starostą dąbrowskim spotkała się z dyrekcją i gronem pedagogicznym włoskiej szkoły średniej Istituto Professionale di Stato per l'Industria e l'Artigianato Giacomo Ceconi w Udine w celu omówienia zasad współpracy przy realizacji wspólnych projektów w ramach Programu Erasmus+.

Wyjazd ten został zorganizowany na zaproszenie dyrektora szkoły w Udine. Stronę polską reprezentowali również specjaliści programów unijnych w szczególności Programu Erasmus+.

Spotkanie strony polskiej i włoskiej było bardzo owocne. Włoscy partnerzy szczegółowo poznali zasady korzystania z Programu Erasmus+ jak również zapoznali się z naszymi propozycjami dotyczącymi przyszłej współpracy.

Wspólnie ustalono zasady aplikacji o fundusze unijne. Szkoła w Udine będzie partnerem powiatu dąbrowskiego w zakresie wymiany młodzieży.

Powiat dąbrowski korzystał już z Programu Erasmus+. Na przełomie kwietnia i maja br. na praktykach w Grecji była młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski dużą uwagę przykłada do rozwoju szkolnictwa zawodowego. Jednym z jego priorytetowych działań w dziedzinie edukacji jest organizowanie jak najlepszych praktyk zawodowych dla uczniów kształcących się w powiecie. Jak podkreśla gospodarz naszego powiatu zagraniczne praktyki zawodowe to bardzo dobra inicjatywa, przynosząca wiele korzyści dla młodzieży.

Nie ma co ukrywać również, że dla wielu z tych uczniów zagraniczne praktyki, to jedyna okazja, aby zwiedzić inny kraj, poznać jego kulturę, nawiązać międzynarodowe znajomości. Nasze szkoły zdają sobie z tego sprawę, dlatego tak aktywnie starają się wykorzystać szanse jakie stwarza program Erasmus+. Dla uczniów wyjazdy są zupełnie za darmo i co więcej otrzymują jeszcze kieszonkowe – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski

Podczas pobytu we Włoszech, Starosta spotkał się również z Burmistrzem zaprzyjaźnionego samorządu Magnano in Riviera. Przedstawiciele samorządów polskiego i włoskiego omówili sprawy dotyczące nawiązania przyszłej współpracy międzynarodowej pomiędzy samorządami. Tadeusz Kwiatkowski zaprosił również stronę włoską do odwiedzenia naszego regionu i uczestnictwa w tegorocznym Święcie Powiśla Dąbrowskiego – Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych.

Msmol/mags

W dniach 11 – 14 czerwca br. delegacja z powiatu dąbrowskiego na czele z Tadeuszem Kwiatkowskim starostą dąbrowskim spotkała się z dyrekcją i gronem pedagogicznym włoskiej szkoły średniej Istituto Professionale di Stato per l'Industria e l'Artigianato Giacomo Ceconi w Udine w celu omówienia zasad współpracy przy realizacji wspólnych projektów w ramach Programu Erasmus+. Wyjazd ten został zorganizowany na zaproszenie dyrektora szkoły w Udine. Stronę polską reprezentowali również specjaliści programów unijnych w szczególności Programu Erasmus+. Spotkanie strony polskiej i włoskiej było bardzo owocne. Włoscy partnerzy szczegółowo poznali zasady korzystania z Programu Erasmus+ jak również zapoznali się z naszymi propozycjami dotyczącymi przyszłej współpracy. Wspólnie ustalono zasady aplikacji o fundusze unijne. Szkoła w Udine będzie partnerem powiatu dąbrowskiego w zakresie wymiany młodzieży. Powiat dąbrowski korzystał już z Programu Erasmus+. Na przełomie kwietnia i maja br. na praktykach w Grecji była młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski dużą uwagę przykłada do rozwoju szkolnictwa zawodowego. Jednym z jego priorytetowych działań w dziedzinie edukacji jest organizowanie jak najlepszych praktyk zawodowych dla uczniów kształcących się w powiecie. Jak podkreśla gospodarz naszego powiatu zagraniczne praktyki zawodowe to bardzo dobra inicjatywa, przynosząca wiele korzyści dla młodzieży. Nie ma co ukrywać również, że dla wielu z tych uczniów zagraniczne praktyki, to jedyna okazja, aby zwiedzić inny kraj, poznać jego kulturę, nawiązać międzynarodowe znajomości. Nasze szkoły zdają sobie z tego sprawę, dlatego tak aktywnie starają się wykorzystać szanse jakie stwarza program Erasmus+. Dla uczniów wyjazdy są zupełnie za darmo i co więcej otrzymują jeszcze kieszonkowe – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski Podczas pobytu we Włoszech, Starosta spotkał się również z Burmistrzem zaprzyjaźnionego samorządu Magnano in Riviera. Przedstawiciele samorządów polskiego i włoskiego omówili sprawy dotyczące nawiązania przyszłej współpracy międzynarodowej pomiędzy samorządami. Tadeusz Kwiatkowski zaprosił również stronę włoską do odwiedzenia naszego regionu i uczestnictwa w tegorocznym Święcie Powiśla Dąbrowskiego – Dożynkach Powiatowych i Targach Gospodarczych. Msmol/mags