Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Włoskie łóżka dla dąbrowskiego szpitala

Włoskie łóżka dla dąbrowskiego szpitala

Włoskie łóżka dla dąbrowskiego szpitala

Dzięki pomocy i wielkim zaangażowaniu Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego dąbrowski szpital otrzymał nowy sprzęt rehabilitacyjny z Włoch.

Darowizna ta składa się z 10 łóżek rehabilitacyjnych, 10 wózków rehabilitacyjnych i 10 chodzików rehabilitacyjnych, które jednocześnie pozwalają na pionizację pacjenta.

Darczyńcą jest włoska firma z miasta Palestrina koło Rzymu sprzedająca wysoko dostosowany sprzęt rehabilitacyjny i sanitarny. W ubiegłym roku przedstawiciele tej firmy odwiedzili już szpital i zapoznali się z naszymi potrzebami. O tym co i w jakiej ilości zostanie przekazane zdecydowała już sama firma – mówi dyrektor szpitala Teresa Kopczyska.

Uroczyste przekazanie tego wyposażenia odbyło się w ubiegły piątek na terenie szpitala. Ze strony włoskiej uczestniczył sam dyrektor tej firmy Francesco Mattogno a towarzyszyli mu Enrico Castelli - profesor i dyrektor oddziału rehabilitacji dziecięcej włoskiego szpitala dziecięcego, przedstawiciel producenta jak również ksiądz Mariusz Wilk pracujący we Włoszech i współpracujący z darczyńcą sprzętu. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Tadeusz Kwiatkowski i Wicestarosta Robert Pantera.

Podczas uroczystego przekazania sprzętu Pani Dyrektor szpitala podziękowała włoskiej delegacji za ten niezwykle potrzebny dar i oprowadziła delegację po szpitalu.

Przekazany sprzęt w całości trafi na Oddział Rehabilitacyjny. Częściowo został już zagospodarowany, natomiast pozostała część zostanie przekazana po zakończonym remoncie oddziału, który właśnie jest przeprowadzany – mówi Teresa Kopczyska.

Podczas spotkania Starosty Dąbrowskiego z Arcybiskupem Zygmuntem Zimowskim i przedstawicielami delegacji włoskiej omówiono szczegóły dalszej współpracy.

Ustalono, że w kwietniu przyszłego roku w zespole dworsko – parkowym w Brniu zorganizowana będzie międzynarodowa konferencja naukowa na temat rehabilitacji w tym rehabilitacji dziecięcej. Wezmą w niej udział prelegenci z Włoch. Z naszej strony zaprezentują się przedstawiciele służby zdrowia i ośrodków rewalidacyjno – wychowawczych z Powiatu Dąbrowskiego – mówi Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski.

Dzięki pomocy i wielkim zaangażowaniu Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego dąbrowski szpital otrzymał nowy sprzęt rehabilitacyjny z Włoch. Darowizna ta składa się z 10 łóżek rehabilitacyjnych, 10 wózków rehabilitacyjnych i 10 chodzików rehabilitacyjnych, które jednocześnie pozwalają na pionizację pacjenta. Darczyńcą jest włoska firma z miasta Palestrina koło Rzymu sprzedająca wysoko dostosowany sprzęt rehabilitacyjny i sanitarny. W ubiegłym roku przedstawiciele tej firmy odwiedzili już szpital i zapoznali się z naszymi potrzebami. O tym co i w jakiej ilości zostanie przekazane zdecydowała już sama firma – mówi dyrektor szpitala Teresa Kopczyska. Uroczyste przekazanie tego wyposażenia odbyło się w ubiegły piątek na terenie szpitala. Ze strony włoskiej uczestniczył sam dyrektor tej firmy Francesco Mattogno a towarzyszyli mu Enrico Castelli - profesor i dyrektor oddziału rehabilitacji dziecięcej włoskiego szpitala dziecięcego, przedstawiciel producenta jak również ksiądz Mariusz Wilk pracujący we Włoszech i współpracujący z darczyńcą sprzętu. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Tadeusz Kwiatkowski i Wicestarosta Robert Pantera. Podczas uroczystego przekazania sprzętu Pani Dyrektor szpitala podziękowała włoskiej delegacji za ten niezwykle potrzebny dar i oprowadziła delegację po szpitalu. Przekazany sprzęt w całości trafi na Oddział Rehabilitacyjny. Częściowo został już zagospodarowany, natomiast pozostała część zostanie przekazana po zakończonym remoncie oddziału, który właśnie jest przeprowadzany – mówi Teresa Kopczyska. Podczas spotkania Starosty Dąbrowskiego z Arcybiskupem Zygmuntem Zimowskim i przedstawicielami delegacji włoskiej omówiono szczegóły dalszej współpracy. Ustalono, że w kwietniu przyszłego roku w zespole dworsko – parkowym w Brniu zorganizowana będzie międzynarodowa konferencja naukowa na temat rehabilitacji w tym rehabilitacji dziecięcej. Wezmą w niej udział prelegenci z Włoch. Z naszej strony zaprezentują się przedstawiciele służby zdrowia i ośrodków rewalidacyjno – wychowawczych z Powiatu Dąbrowskiego – mówi Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski.