Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. WŚCIEKLIZNA W MAŁOPOLSCE

WŚCIEKLIZNA W MAŁOPOLSCE

Zanotowano kolejny przypadek wścieklizny w Małopolsce – do tej pory stwierdzono ich już ponad 100. Wojewoda Małopolski - Stanisław Kracik zwraca się do mieszkańców Małopolski o zachowywanie ostrożności w kontaktach z nieznanymi zwierzętami. Wścieklizna jest chorobą śmiertelną. Zakażenie następuje poprzez kontakt ze śliną chorego zwierzęcia.

Przypominamy, iż odpowiednio wczesne podanie szczepionki bądź surowicy przeciwko wściekliźnie ratuje ludzkie życie.

Do tej pory w Małopolsce zanotowano ponad 100 przypadków wścieklizny. Choroba pojawia się przede wszystkim u zwierząt dzikich, głównie lisów (80% wszystkich przypadków), ale też u zwierząt domowych: psów, kotów, bydła, koni i owiec.

Zachorowania stwierdzono na terenie 12 powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, gorlickiego, krakowskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, proszowickiego, suskiego, tarnowskiego, wielickiego.

Prosimy Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na zaistniały problem.

Zanotowano kolejny przypadek wścieklizny w Małopolsce – do tej pory stwierdzono ich już ponad 100. Wojewoda Małopolski - Stanisław Kracik zwraca się do mieszkańców Małopolski o zachowywanie ostrożności w kontaktach z nieznanymi zwierzętami. Wścieklizna jest chorobą śmiertelną. Zakażenie następuje poprzez kontakt ze śliną chorego zwierzęcia. Przypominamy, iż odpowiednio wczesne podanie szczepionki bądź surowicy przeciwko wściekliźnie ratuje ludzkie życie. Do tej pory w Małopolsce zanotowano ponad 100 przypadków wścieklizny. Choroba pojawia się przede wszystkim u zwierząt dzikich, głównie lisów (80% wszystkich przypadków), ale też u zwierząt domowych: psów, kotów, bydła, koni i owiec. Zachorowania stwierdzono na terenie 12 powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, gorlickiego, krakowskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, proszowickiego, suskiego, tarnowskiego, wielickiego. Prosimy Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na zaistniały problem.