Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. W Brniu świętowano Dzień Patrona Szkoły

W Brniu świętowano Dzień Patrona Szkoły

W Brniu świętowano Dzień Patrona Szkoły

Jak co roku, kultywując coroczną tradycję, 5 grudnia 2019 roku, w Zespole Szkół w Brniu obchodzono Dzień Patrona Szkoły – czyli Władysława Stanisława Reymonta. W tym wyjątkowym świętowaniu samorząd powiatowy reprezentował Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk.

Dyrektor szkoły Jarosław Boryczka w powitalnym przemówieniu przedstawił osiągnięcia pisarza, które przyniosły mu światową sławę oraz przypomniał okoliczności, które uczyniły Władysława Reymonta w 1976 roku patronem szkoły w Brniu.

W imieniu samorządu powiatowego do młodzieży, dyrekcji i grona pedagogicznego, a także zgromadzonych gości wicestarosta dąbrowski skierował słowa uznania, podkreślając, iż szkoła w Brniu wpisała się jako chluba historii Powiatu Dąbrowskiego wychowując i kształcąc kolejne pokolenia młodzieży. Gronu pedagogicznemu życzył zadowolenia z pracy zawodowej, pomyślności, wytrwałości i cierpliwości w podejmowanych działaniach z młodzieżą. Zaś samym uczniom dał jasny przekaz, by czuli się odpowiedzialni za własny rozwój i zawsze byli otwarci na zdobywanie wiedzy oraz byli wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka.

Wzorem lat ubiegłych społeczność breńskiej szkoły uświetniła ten dzień uroczystą akademią, w której skonfrontowano obiegowe opinie na temat powieści Reymonta z rzeczywistym dziełem pisarza oraz wysłuchano piosenek przygotowanych przez szkolny zespół muzyczny.

Fot. ZS w Brniu/gd

Jak co roku, kultywując coroczną tradycję, 5 grudnia 2019 roku, w Zespole Szkół w Brniu obchodzono Dzień Patrona Szkoły – czyli Władysława Stanisława Reymonta. W tym wyjątkowym świętowaniu samorząd powiatowy reprezentował Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Dyrektor szkoły Jarosław Boryczka w powitalnym przemówieniu przedstawił osiągnięcia pisarza, które przyniosły mu światową sławę oraz przypomniał okoliczności, które uczyniły Władysława Reymonta w 1976 roku patronem szkoły w Brniu. W imieniu samorządu powiatowego do młodzieży, dyrekcji i grona pedagogicznego, a także zgromadzonych gości wicestarosta dąbrowski skierował słowa uznania, podkreślając, iż szkoła w Brniu wpisała się jako chluba historii Powiatu Dąbrowskiego wychowując i kształcąc kolejne pokolenia młodzieży. Gronu pedagogicznemu życzył zadowolenia z pracy zawodowej, pomyślności, wytrwałości i cierpliwości w podejmowanych działaniach z młodzieżą. Zaś samym uczniom dał jasny przekaz, by czuli się odpowiedzialni za własny rozwój i zawsze byli otwarci na zdobywanie wiedzy oraz byli wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. Wzorem lat ubiegłych społeczność breńskiej szkoły uświetniła ten dzień uroczystą akademią, w której skonfrontowano obiegowe opinie na temat powieści Reymonta z rzeczywistym dziełem pisarza oraz wysłuchano piosenek przygotowanych przez szkolny zespół muzyczny. Fot. ZS w Brniu/gd