Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. W Chicago jest honorowa ulica „Powiśla Dąbrowskiego"!

W Chicago jest honorowa ulica „Powiśla Dąbrowskiego"!

W Chicago jest honorowa ulica „Powiśla Dąbrowskiego

W niedzielę 22 października 2017 roku w Chicago odbyła się uroczystość nadania honorowej nazwy „Powiśle Dąbrowskie" dla odcinka ulicy West Belmont Avenue w Chicago. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczył Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski wraz z małżonką.

"Powiśle Dąbrowskie Way" w Chicago to inicjatywa starosty Tadeusza Kwiatkowskiego. W realizacji tego przedsięwzięcia gospodarza naszego powiatu wsparł właściciel telewizji polskiej w Chicago Bogdan Dola.

W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele dzielnic i samorządów Chicago, a także mieszkający w tym mieście nasi rodacy.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele St. William 2600 N. Sayre Ave, Chicago. Następnie wszyscy udali się na skrzyżowanie ulic W. Belmont Ave. i N. Harlem Ave, gdzie odbyła się ceremonia honorowego odsłonięcia „Powiśle Dąbrowskie Way".

Starosta Tadeusz Kwiatkowski wyrażając radość z tego przedsięwzięcia, podziękował wszystkim, dzięki którym udało się je zrealizować m.in. Chrisowi Taliaferro aldermanowi 29 dzielnicy Chicago, gdzie znajduje się „Powiśle Dąbrowskie Way" za koordynację tej inicjatywy. Decyzja o nadaniu nazwy ulicy musiała zostać zatwierdzona przez burmistrza Chicago Rahma Emanuela oraz aldermanów wszystkich 50 dzielnic tego miasta.

files/aktualnosci/2017/10_Pazdziernik/24_W_Chicago_jest_ulica_Powisla_Dabrowskiego/IMG_6292.JPG

W imieniu samorządu Powiatu Dąbrowskiego oraz własnym podziękował zaprzyjaźnionym politykom wspierającym Polonię w Chicago za gościnność i otwartość dla naszych rodaków z Dąbrowy Tarnowskiej i całego Powiśla. Słowa wdzięczności skierował również do Bogdana Doli za wsparcie inicjatywy nadania honorowej nazwy ulicy, a także za jego zaangażowanie w tworzenie i rozwijanie współpracy międzynarodowej Powiatu Dąbrowskiego.

„Powiśle Dąbrowskie Way" to wyjątkowy polski akcent w USA, który będzie symbolizował nasz region, a polonii pochodzącej z powiatu dąbrowskiego przypominał ich rodzinne strony.

msmol/mags

W niedzielę 22 października 2017 roku w Chicago odbyła się uroczystość nadania honorowej nazwy „Powiśle Dąbrowskie" dla odcinka ulicy West Belmont Avenue w Chicago. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczył Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski wraz z małżonką. "Powiśle Dąbrowskie Way" w Chicago to inicjatywa starosty Tadeusza Kwiatkowskiego. W realizacji tego przedsięwzięcia gospodarza naszego powiatu wsparł właściciel telewizji polskiej w Chicago Bogdan Dola. W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele dzielnic i samorządów Chicago, a także mieszkający w tym mieście nasi rodacy. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele St. William 2600 N. Sayre Ave, Chicago. Następnie wszyscy udali się na skrzyżowanie ulic W. Belmont Ave. i N. Harlem Ave, gdzie odbyła się ceremonia honorowego odsłonięcia „Powiśle Dąbrowskie Way". Starosta Tadeusz Kwiatkowski wyrażając radość z tego przedsięwzięcia, podziękował wszystkim, dzięki którym udało się je zrealizować m.in. Chrisowi Taliaferro aldermanowi 29 dzielnicy Chicago, gdzie znajduje się „Powiśle Dąbrowskie Way" za koordynację tej inicjatywy. Decyzja o nadaniu nazwy ulicy musiała zostać zatwierdzona przez burmistrza Chicago Rahma Emanuela oraz aldermanów wszystkich 50 dzielnic tego miasta. W imieniu samorządu Powiatu Dąbrowskiego oraz własnym podziękował zaprzyjaźnionym politykom wspierającym Polonię w Chicago za gościnność i otwartość dla naszych rodaków z Dąbrowy Tarnowskiej i całego Powiśla. Słowa wdzięczności skierował również do Bogdana Doli za wsparcie inicjatywy nadania honorowej nazwy ulicy, a także za jego zaangażowanie w tworzenie i rozwijanie współpracy międzynarodowej Powiatu Dąbrowskiego. „Powiśle Dąbrowskie Way" to wyjątkowy polski akcent w USA, który będzie symbolizował nasz region, a polonii pochodzącej z powiatu dąbrowskiego przypominał ich rodzinne strony. msmol/mags