Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. W Dąbrowie opłaty bez zmian

W Dąbrowie opłaty bez zmian

Dąbrowscy radni zdecydowali o pozostawieniu opłat parkingowych na poziomie takim samym, jak do tej pory. Do końca roku w centrum miasta parkować będzie można jeszcze za darmo. Opłaty wrócą najprawdopodobniej od pierwszego stycznia. Od nowego roku opłaty parkingowe będą takie same jak dotychczas. Za pół godziny parkowania trzeba będzie zapłacić 50 gr, za godzinę złotówkę, podobnie za każdą następną.

Władze miasta podkreślają, że wprowadzenie opłat za parkowanie w centrum miasta nie ma na celu uzyskania dodatkowego dochodu. Przede wszystkim ma zapewnić rotację na miejscach parkingowych. Wcześniej kierowcy na cały dzień zostawiali samochody w najbardziej uczęszczanych miejscach miasta.
Nie wiadomo na razie od kiedy dokładnie trzeba będzie płacić.
-Wszystko zależy od tego, kiedy uchwały będą opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Uchwały zostały już dostarczone do Krakowa. Chcielibyśmy, by opłaty mogły być wprowadzone od pierwszego stycznia przyszłego roku. Mieszkańcy gminy będą o tym uprzedzeni, poprzez ogłoszenia" - mówi zastępca burmistrza Dąbrowy Marek Minorczyk.

Źródło: Dziennik Polski

Dąbrowscy radni zdecydowali o pozostawieniu opłat parkingowych na poziomie takim samym, jak do tej pory. Do końca roku w centrum miasta parkować będzie można jeszcze za darmo. Opłaty wrócą najprawdopodobniej od pierwszego stycznia. Od nowego roku opłaty parkingowe będą takie same jak dotychczas. Za pół godziny parkowania trzeba będzie zapłacić 50 gr, za godzinę złotówkę, podobnie za każdą następną. Władze miasta podkreślają, że wprowadzenie opłat za parkowanie w centrum miasta nie ma na celu uzyskania dodatkowego dochodu. Przede wszystkim ma zapewnić rotację na miejscach parkingowych. Wcześniej kierowcy na cały dzień zostawiali samochody w najbardziej uczęszczanych miejscach miasta.Nie wiadomo na razie od kiedy dokładnie trzeba będzie płacić.-Wszystko zależy od tego, kiedy uchwały będą opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Uchwały zostały już dostarczone do Krakowa. Chcielibyśmy, by opłaty mogły być wprowadzone od pierwszego stycznia przyszłego roku. Mieszkańcy gminy będą o tym uprzedzeni, poprzez ogłoszenia" - mówi zastępca burmistrza Dąbrowy Marek Minorczyk. Źródło: Dziennik Polski