Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. W kolejce po stypendia

W kolejce po stypendia

W kolejce po stypendia

Wreszcie ruszył program stypendialny dla małopolskiej młodzieży. Studenci oraz uczniowie mogą już składać wnioski o przyznanie unijnych stypendiów socjalnych. Zainteresowanie tą formą pomocy jest bardzo duże. W tarnowskim Centrum Informacji Europejskiej przy Rynku, gdzie przyjmowane są zgłoszenia, drzwi się praktycznie nie zamykają. Najczęściej rodzice chcą się dowiedzieć na jaką pomoc mogą liczyć ich pociechy. 

Studenci powinni składać wnioski w starostwach powiatowych i urzędach miejskich bądź instytucjach przez nich wytypowanych. Uczniowie będą to robić w swoich szkołach - powiedziała natomiast Alicja Borkowska z tarnowskiego starostwa. 

Teoretycznie prawo do otrzymania pieniędzy mają osoby, których dochód w rodzinie nie przekracza 504 zł na osobę. Jednak ze względu na niewielką liczbę stypendiów pomoc otrzymają osoby w jeszcze trudniejszej sytuacji materialnej. Stypendium będzie wypłacane przez 10 miesięcy, po 250 zł miesięcznie dla studentów, a dla uczniów to 150 złotych. 
Wnioski można składać do końca października. 

Źródło: RDN-Małopolska

Wreszcie ruszył program stypendialny dla małopolskiej młodzieży. Studenci oraz uczniowie mogą już składać wnioski o przyznanie unijnych stypendiów socjalnych. Zainteresowanie tą formą pomocy jest bardzo duże. W tarnowskim Centrum Informacji Europejskiej przy Rynku, gdzie przyjmowane są zgłoszenia, drzwi się praktycznie nie zamykają. Najczęściej rodzice chcą się dowiedzieć na jaką pomoc mogą liczyć ich pociechy.  Studenci powinni składać wnioski w starostwach powiatowych i urzędach miejskich bądź instytucjach przez nich wytypowanych. Uczniowie będą to robić w swoich szkołach - powiedziała natomiast Alicja Borkowska z tarnowskiego starostwa.  Teoretycznie prawo do otrzymania pieniędzy mają osoby, których dochód w rodzinie nie przekracza 504 zł na osobę. Jednak ze względu na niewielką liczbę stypendiów pomoc otrzymają osoby w jeszcze trudniejszej sytuacji materialnej. Stypendium będzie wypłacane przez 10 miesięcy, po 250 zł miesięcznie dla studentów, a dla uczniów to 150 złotych.  Wnioski można składać do końca października.  Źródło: RDN-Małopolska