Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. W Krakowie świętowano 240. rocznicę niepodległości USA

W Krakowie świętowano 240. rocznicę niepodległości USA

W Krakowie świętowano 240. rocznicę niepodległości USA

20 czerwca br. w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyły się obchody 240. rocznicy niepodległości Stanów Zjednoczonych USA, w których uczestniczył gospodarz naszego powiatu Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski.

Amerykanie mieszkający i pracujący w Małopolsce świętowali dużo wcześniej z uwagi na szczyt NATO.

W obchodach na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie wziął udział ambasador USA w Polsce Paul Jones.

W tym roku celebrujemy Dzień Niepodległości nieco wcześniej ze względu na przygotowania do szczytu NATO, który odbędzie się w Warszawie i wizyty naszego prezydenta Baracka Obamy. Dzisiejsza uroczystość to święto przyjaźni pomiędzy Ameryką i Polską - mówił, witając zgromadzonych gości, ambasador USA Paul Jones.

files/aktualnosci/2016/06_czerwiec/22_W_Krakowie_swietowano_240_rocznice_niepodleglosci_USA/l014.jpg

Z okazji 240. rocznicy podpisania deklaracji niepodległości w Muzeum Lotnictwa oprócz amerykańskiego ambasadora pojawił się również konsul generalny USA Walter Braunohler, lokalni politycy, przedstawiciele świata biznesu i kultury.

files/aktualnosci/2016/06_czerwiec/22_W_Krakowie_swietowano_240_rocznice_niepodleglosci_USA/l017.jpg

Imprezie towarzyszył występ gości specjalnych, prof. Stana Breckenridga i Pameli Howland - amerykańskich artystów, którzy zabrali gości w „Muzyczną podróż przez Amerykę".

files/aktualnosci/2016/06_czerwiec/22_W_Krakowie_swietowano_240_rocznice_niepodleglosci_USA/l016.jpg

Uczestnicy święta mieli również okazję, by z bliska przyjrzeć się helikopterowi Black Hawk, produkowanemu w Mielcu, spróbować przejażdżki terenowymi samochodami Polaris oraz skosztować tradycyjnych amerykańskich potraw i okolicznościowego tortu.

www.dziennikpolski24.pl/www.gazetakrakowska.pl/mags

20 czerwca br. w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyły się obchody 240. rocznicy niepodległości Stanów Zjednoczonych USA, w których uczestniczył gospodarz naszego powiatu Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski. Amerykanie mieszkający i pracujący w Małopolsce świętowali dużo wcześniej z uwagi na szczyt NATO. W obchodach na terenie Muzeum Lotnictwa w Krakowie wziął udział ambasador USA w Polsce Paul Jones. W tym roku celebrujemy Dzień Niepodległości nieco wcześniej ze względu na przygotowania do szczytu NATO, który odbędzie się w Warszawie i wizyty naszego prezydenta Baracka Obamy. Dzisiejsza uroczystość to święto przyjaźni pomiędzy Ameryką i Polską - mówił, witając zgromadzonych gości, ambasador USA Paul Jones. Z okazji 240. rocznicy podpisania deklaracji niepodległości w Muzeum Lotnictwa oprócz amerykańskiego ambasadora pojawił się również konsul generalny USA Walter Braunohler, lokalni politycy, przedstawiciele świata biznesu i kultury. Imprezie towarzyszył występ gości specjalnych, prof. Stana Breckenridga i Pameli Howland - amerykańskich artystów, którzy zabrali gości w „Muzyczną podróż przez Amerykę". Uczestnicy święta mieli również okazję, by z bliska przyjrzeć się helikopterowi Black Hawk, produkowanemu w Mielcu, spróbować przejażdżki terenowymi samochodami Polaris oraz skosztować tradycyjnych amerykańskich potraw i okolicznościowego tortu. www.dziennikpolski24.pl/www.gazetakrakowska.pl/mags