Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. W nowe dziesięciolecie bez księdza dyrektora

W nowe dziesięciolecie bez księdza dyrektora

W nowe dziesięciolecie bez księdza dyrektora

Zaledwie kilku tygodni brakło, aby ksiądz Ryszard Piasecki doczekał na stanowisku dyrektora rozgłośni dziesiątej rocznicy pojawienia się w eterze tarnowskiego radia diecezjalnego, którym kierował od początku istnienia. - Jest to świadoma decyzja rozstania się z radiem, które stworzyłem i rozwinąłem -tłumaczy ksiądz dyrektor. Od kilku dni jest już zresztą proboszczem największej dębickiej parafii pw. Św. Jadwigi.

Tarnowskie Radio "Plus", jeszcze wtedy diecezjalne Radio "Dobra Nowina", powstało 10 lat temu, w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Od początku szefuje mu ksiądz Ryszard Piasecki. Jak tłumaczy motywy swojej decyzji, dobiega więc końca pewien okres, z którym postanowił związać także swoje odejście z Radia.
- Jestem już na swój sposób zmęczony kierowaniem radiem - tłumaczy ksiądz Ryszard Piasecki. - A poza tym najwyższa chyba też pora przekazać je komuś młodszemu. Lata bowiem lecą, ja mam już 25-lecie kapłaństwa i 50 lat życia. W innych radiach przeważnie kierują nimi ludzie młodsi wiekiem. Brakowało mi poza tym w tej pracy bezpośredniego kontaktu z ludźmi, jaki charakterystyczny jest dla pracy duszpasterskiej.
Ksiądz Ryszard Piasecki przejął już parafię Św. Jadwigi w Dębicy, jak tłumaczy - największą dębicką parafię. Twierdzi też, że nie chce rozstawać się z radiem diecezjalnym, które stworzył i nadal będzie służył mu pomocą i doświadczeniem. - No i oczywiście będę go słuchał - dodaje. - Z mojej osoby zostanie natomiast zdjęta bezpośrednia odpowiedzialność związana z kierowaniem radiem.
Jak powiedział nam ksiądz Ryszard Piasecki, w ciągu 10 lat istnienia radia diecezjalnego przewinęło się 140 pracowników. Obecnie tarnowski "Plus" zatrudnia 22 osoby. Obecni i byli pracownicy spotkają się zresztą dziś na zorganizowanym z okazji 10 rocznicy istnienia radia bankiecie, który poprzedzi msza święta odprawiona w kościele Św. Maksymiliana, tzw. kościele radiowym, gdyż stąd są transmitowane msze święte przez Radio "Plus".
Kto będzie następcą księdza Piaseckiego w roli dyrektora tarnowskiego "Plusa"? -To się okaże z początkiem grudnia - mówi ksiądz Ryszard Piasecki. - Na razie nie ma jeszcze nominacji. (Smol)

źródło: Dziennik Polski

Zaledwie kilku tygodni brakło, aby ksiądz Ryszard Piasecki doczekał na stanowisku dyrektora rozgłośni dziesiątej rocznicy pojawienia się w eterze tarnowskiego radia diecezjalnego, którym kierował od początku istnienia. - Jest to świadoma decyzja rozstania się z radiem, które stworzyłem i rozwinąłem -tłumaczy ksiądz dyrektor. Od kilku dni jest już zresztą proboszczem największej dębickiej parafii pw. Św. Jadwigi. Tarnowskie Radio "Plus", jeszcze wtedy diecezjalne Radio "Dobra Nowina", powstało 10 lat temu, w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Od początku szefuje mu ksiądz Ryszard Piasecki. Jak tłumaczy motywy swojej decyzji, dobiega więc końca pewien okres, z którym postanowił związać także swoje odejście z Radia.- Jestem już na swój sposób zmęczony kierowaniem radiem - tłumaczy ksiądz Ryszard Piasecki. - A poza tym najwyższa chyba też pora przekazać je komuś młodszemu. Lata bowiem lecą, ja mam już 25-lecie kapłaństwa i 50 lat życia. W innych radiach przeważnie kierują nimi ludzie młodsi wiekiem. Brakowało mi poza tym w tej pracy bezpośredniego kontaktu z ludźmi, jaki charakterystyczny jest dla pracy duszpasterskiej.Ksiądz Ryszard Piasecki przejął już parafię Św. Jadwigi w Dębicy, jak tłumaczy - największą dębicką parafię. Twierdzi też, że nie chce rozstawać się z radiem diecezjalnym, które stworzył i nadal będzie służył mu pomocą i doświadczeniem. - No i oczywiście będę go słuchał - dodaje. - Z mojej osoby zostanie natomiast zdjęta bezpośrednia odpowiedzialność związana z kierowaniem radiem.Jak powiedział nam ksiądz Ryszard Piasecki, w ciągu 10 lat istnienia radia diecezjalnego przewinęło się 140 pracowników. Obecnie tarnowski "Plus" zatrudnia 22 osoby. Obecni i byli pracownicy spotkają się zresztą dziś na zorganizowanym z okazji 10 rocznicy istnienia radia bankiecie, który poprzedzi msza święta odprawiona w kościele Św. Maksymiliana, tzw. kościele radiowym, gdyż stąd są transmitowane msze święte przez Radio "Plus".Kto będzie następcą księdza Piaseckiego w roli dyrektora tarnowskiego "Plusa"? -To się okaże z początkiem grudnia - mówi ksiądz Ryszard Piasecki. - Na razie nie ma jeszcze nominacji. (Smol) źródło: Dziennik Polski