Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Festiwal Produktu Lokalnego i Rękodzieła Ludowego

Festiwal Produktu Lokalnego i Rękodzieła Ludowego

Festiwal Produktu Lokalnego i Rękodzieła Ludowego

Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego zrealizowało zadanie dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach Lokalnej Grupy Działania „Prowent”, które wydatnie przyczynia się do upowszechniania wiedzy i popularyzacji kultury ludowej regionu oraz promocji produktów kulinarnych oraz ziołolecznictwa.

Festiwal Produktu Lokalnego cieszył się dużą popularnością. Stoiska promocyjne w holu i na parkingu DDK odwiedziło w ciągu tygodnia 21-28 maja ponad 400 mieszkańców, szczególnie podobał się finał festiwalu, który wpisał się w obchody Święta Rodziny Dąbrowskiej. Można było wtedy degustować wspaniałe wyroby regionalne przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna, ponadto w  ciągu tygodnia poznać tajniki zielarstwa dzięki paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów, stare sprzęty rolnicze na ekspozycji zaprezentowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Nieczajna, piękne prace rękodzielnicze artystów, głównie Ewy Łazowskiej i Stanisława Strońskiego.

Z okazji festiwalu STKPD wydało okolicznościowe pocztówki, które były rozdawane uczestnikom imprezy. Pełniły one, oprócz promocji wydarzenia, rolę dodatkowego upowszechniania wiedzy o zaletach zdrowotnych ziół.

Festiwal Produktu Lokalnego i Rękodzieła Ludowego to połączenie rodzinnego zwiedzania stoisk, degustacji smacznych potraw z animacjami i zabawami w ramach autorskiego programu „Mamo, Taty, co wy na to” (klauni Ruphert i Rico z mnóstwem atrakcji: wyrzutnie confetti, baniek mydlanych, dymne pochodnie, serpentyny), ogólnopolskiej akcji „Holi Święto Kolorów” oraz zabawy popularyzującej wiedzę o kulturze żydowskiej -  wicie wianków związanych ze starym świętem Szawuot (animatorki z Dąbrowskiego Domu Kultury – Elżbieta Wiatr i Paulina Białas). Mimo nie najlepszej pogody (kilkakrotnie przeszkodził w integracji deszcz) festyn był bardzo udany i przyciągnął wiele osób, całych rodzin, w ostatniej części zabawy w kolorowymi proszkami i dj-em – młodzież dąbrowską.

DDK

Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego zrealizowało zadanie dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach Lokalnej Grupy Działania „Prowent”, które wydatnie przyczynia się do upowszechniania wiedzy i popularyzacji kultury ludowej regionu oraz promocji produktów kulinarnych oraz ziołolecznictwa. Festiwal Produktu Lokalnego cieszył się dużą popularnością. Stoiska promocyjne w holu i na parkingu DDK odwiedziło w ciągu tygodnia 21-28 maja ponad 400 mieszkańców, szczególnie podobał się finał festiwalu, który wpisał się w obchody Święta Rodziny Dąbrowskiej. Można było wtedy degustować wspaniałe wyroby regionalne przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna, ponadto w  ciągu tygodnia poznać tajniki zielarstwa dzięki paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów, stare sprzęty rolnicze na ekspozycji zaprezentowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Nieczajna, piękne prace rękodzielnicze artystów, głównie Ewy Łazowskiej i Stanisława Strońskiego. Z okazji festiwalu STKPD wydało okolicznościowe pocztówki, które były rozdawane uczestnikom imprezy. Pełniły one, oprócz promocji wydarzenia, rolę dodatkowego upowszechniania wiedzy o zaletach zdrowotnych ziół. Festiwal Produktu Lokalnego i Rękodzieła Ludowego to połączenie rodzinnego zwiedzania stoisk, degustacji smacznych potraw z animacjami i zabawami w ramach autorskiego programu „Mamo, Taty, co wy na to” (klauni Ruphert i Rico z mnóstwem atrakcji: wyrzutnie confetti, baniek mydlanych, dymne pochodnie, serpentyny), ogólnopolskiej akcji „Holi Święto Kolorów” oraz zabawy popularyzującej wiedzę o kulturze żydowskiej -  wicie wianków związanych ze starym świętem Szawuot (animatorki z Dąbrowskiego Domu Kultury – Elżbieta Wiatr i Paulina Białas). Mimo nie najlepszej pogody (kilkakrotnie przeszkodził w integracji deszcz) festyn był bardzo udany i przyciągnął wiele osób, całych rodzin, w ostatniej części zabawy w kolorowymi proszkami i dj-em – młodzież dąbrowską. DDK