Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. W powiecie dąbrowskim świętowano VII Hubertusa Okręgu Tarnowskiego

W powiecie dąbrowskim świętowano VII Hubertusa Okręgu Tarnowskiego

W powiecie dąbrowskim świętowano VII Hubertusa Okręgu Tarnowskiego

W sobotnie, słoneczne popołudnie, 12 października myśliwi okręgu tarnowskiego i sympatycy łowiectwa wraz z zaprzyjaźnionymi myśliwymi z sąsiednich okręgów łowieckich, lokalną społecznością i samorządowcami świętowali Hubertusa. Ta cykliczna impreza, obchodzona z okazji święta patrona myśliwych, leśników i jeźdźców św. Huberta, w tym roku odbyła się w naszym powiecie, w zespole dworsko-parkowym w Brniu.

Uroczystość rozpoczęła się polową Mszą Świętą Hubertowską, którą uświetniła oprawa muzyczna sygnalistów łowieckich.

Następnie odbyła się część oficjalna, którą poprowadzili przedstawiciele Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie. Tu nie zabrakło wyróżnień dla myśliwych i podziękowań dla współorganizatorów, a młodzi łowczy złożyli uroczyste ślubowanie.

Życzenia dla społeczności myśliwych i leśników, w dniu ich święta, popłynęły między innymi od posła ziemi dąbrowskiej Wiesława Krajewskiego i Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciecha Skrucha.

Głos zabrał także Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który w imieniu samorządu powiatowego, na ręce Przewodniczącego Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie Krzysztofa Łazowskiego, złożył gratulacje i słowa uznania za aktywną działalność myśliwych i leśników na rzecz łowiectwa oraz aktywną pracę w strukturach kół łowieckich i Polskiego Związku Łowieckiego, a także pielęgnowanie pięknych tradycji. Starosta pogratulował również księdzu Sylwestrowi Dziedzicowi, który 8 października br. został powołany na Kapelana Polskiego Związku Łowieckiego.

Podczas Hubertusa zaprezentowały się lokalne instytucje, służby i firmy, koła gospodyń wiejskich oraz organizacje związane z myślistwem. Chętni mogli skosztować zarówno lokalnych potraw, jak i tych z dziczyzny oraz zasięgnąć ciekawych informacji o tematyce łowieckiej i przyrodniczej. Odbyła się też prezentacja psów myśliwskich.

Blok artystyczny wypełnił występ sygnalistów łowieckich, chóru „Clave de sol” ze Szczucina i zespołu folklorystycznego „Nieczajnianie”.

Siódmego Hubertusa Okręgu Tarnowskiego w breńskim parku zakończyła biesiada myśliwska i zabawa taneczna.

Obchody zostały zorganizowane przez PZŁ w Tarnowie, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu i Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska. Współorganizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, wójtowie gmin: Olesno, Gręboszów, Mędrzechów oraz Koła Łowieckie powiatu dąbrowskiego i firmy: KANWIL DĘBICA i KABANOS PRZECŁAW.

mags

W sobotnie, słoneczne popołudnie, 12 października myśliwi okręgu tarnowskiego i sympatycy łowiectwa wraz z zaprzyjaźnionymi myśliwymi z sąsiednich okręgów łowieckich, lokalną społecznością i samorządowcami świętowali Hubertusa. Ta cykliczna impreza, obchodzona z okazji święta patrona myśliwych, leśników i jeźdźców św. Huberta, w tym roku odbyła się w naszym powiecie, w zespole dworsko-parkowym w Brniu. Uroczystość rozpoczęła się polową Mszą Świętą Hubertowską, którą uświetniła oprawa muzyczna sygnalistów łowieckich. Następnie odbyła się część oficjalna, którą poprowadzili przedstawiciele Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie. Tu nie zabrakło wyróżnień dla myśliwych i podziękowań dla współorganizatorów, a młodzi łowczy złożyli uroczyste ślubowanie. Życzenia dla społeczności myśliwych i leśników, w dniu ich święta, popłynęły między innymi od posła ziemi dąbrowskiej Wiesława Krajewskiego i Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciecha Skrucha. Głos zabrał także Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który w imieniu samorządu powiatowego, na ręce Przewodniczącego Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie Krzysztofa Łazowskiego, złożył gratulacje i słowa uznania za aktywną działalność myśliwych i leśników na rzecz łowiectwa oraz aktywną pracę w strukturach kół łowieckich i Polskiego Związku Łowieckiego, a także pielęgnowanie pięknych tradycji. Starosta pogratulował również księdzu Sylwestrowi Dziedzicowi, który 8 października br. został powołany na Kapelana Polskiego Związku Łowieckiego. Podczas Hubertusa zaprezentowały się lokalne instytucje, służby i firmy, koła gospodyń wiejskich oraz organizacje związane z myślistwem. Chętni mogli skosztować zarówno lokalnych potraw, jak i tych z dziczyzny oraz zasięgnąć ciekawych informacji o tematyce łowieckiej i przyrodniczej. Odbyła się też prezentacja psów myśliwskich. Blok artystyczny wypełnił występ sygnalistów łowieckich, chóru „Clave de sol” ze Szczucina i zespołu folklorystycznego „Nieczajnianie”. Siódmego Hubertusa Okręgu Tarnowskiego w breńskim parku zakończyła biesiada myśliwska i zabawa taneczna. Obchody zostały zorganizowane przez PZŁ w Tarnowie, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu i Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska. Współorganizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, wójtowie gmin: Olesno, Gręboszów, Mędrzechów oraz Koła Łowieckie powiatu dąbrowskiego i firmy: KANWIL DĘBICA i KABANOS PRZECŁAW. mags