Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. W dąbrowskim szpitalu powstanie Małopolskie Centrum Leczenia Chorób Zakaźnych

W dąbrowskim szpitalu powstanie Małopolskie Centrum Leczenia Chorób Zakaźnych

W dąbrowskim szpitalu powstanie Małopolskie Centrum Leczenia Chorób Zakaźnych

17 sierpnia 2022 r., w szpitalu powiatowym odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznego czeku na utworzenie Małopolskiego Centrum Chorób Zakaźnych w Dąbrowie Tarnowskiej. W imieniu Ministra Zdrowia Andrzeja Niedzielskiego na ręce Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej Łukasza Węgrzyna przekazali go Posłowie na Sejm RP Anna Pieczarka i Wiesław Krajewski, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, a także Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron.

W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Giza, Zastępca Dyrektora ZOZ ds. Lecznictwa Waldemar Weryński oraz Kapelan Szpitala ks. Zbigniew Szewczyk.

Małopolskie Centrum Leczenia Chorób Zakaźnych, które powstanie w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej zajmie się kompleksową diagnostyką i leczeniem pacjentów z chorobami zakaźnymi. Ta ogromna inwestycja o wartości ponad 8,26 mln zł obejmuje budowę nowego pawilonu, który zostanie połączony z oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym i Oddziałem Chorób Płuc, dzięki czemu Szpital zyska dodatkowych kilkaset metrów kwadratowych powierzchni na funkcjonowanie Centrum. Przedsięwzięcie będzie sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach reakcji Unii Europejskiej na pandemię COVID-19. Dąbrowski szpital jest jedyną placówką w naszym województwie, która otrzymała rządowe dofinansowanie.

Wyposażenie Centrum w niezbędną aparaturę i sprzęt do diagnostyki sprawi, iż budynek ten będzie samowystarczalny i nie trzeba będzie korzystać z aparatury zlokalizowanej w głównym budynku szpitalnym. Dzięki temu wyeliminowany zostanie kontakt pacjentów zakaźnych i pacjentów niezakaźnych, szczególnie widoczny i uciążliwy w przypadku nasilenia się zjawiska epidemii.

W tym dniu parlamentarzyści oraz samorządowcy wspólnie z dyrekcją szpitala otwarli oficjalnie zmodernizowaną Izbę przyjęć. Kilkumiesięczne prace zaowocowały oddaniem do użytku pacjentów rozbudowanej i przebudowanej Izby przyjęć dostosowanej do aktualnych wymogów i standardów. Inwestycja została zrealizowana z wykorzystaniem środków dotacji w wysokości 1 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz środków własnych ZOZ w wysokości blisko 1,7 mln zł.

Zostały poświęcone także dwa nowe ambulanse zakupione dla Pogotowia ratunkowego w Dąbrowie Tarnowskiej ze środków dotacji Wojewody Małopolskiego w łącznej wysokości 2,5 mln zł. Oprócz dwóch karetek ze środków dotacji zakupi sprzęt medyczny obejmujący m.in. tympanometr, aparat RTG z ramieniem C, aparaty USG, myjnie dezynfektory, aparat EKG, sterylizator parowy, szafa endoskopową).

17 sierpnia 2022 r., w szpitalu powiatowym odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznego czeku na utworzenie Małopolskiego Centrum Chorób Zakaźnych w Dąbrowie Tarnowskiej. W imieniu Ministra Zdrowia Andrzeja Niedzielskiego na ręce Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej Łukasza Węgrzyna przekazali go Posłowie na Sejm RP Anna Pieczarka i Wiesław Krajewski, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, a także Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron. W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Giza, Zastępca Dyrektora ZOZ ds. Lecznictwa Waldemar Weryński oraz Kapelan Szpitala ks. Zbigniew Szewczyk. Małopolskie Centrum Leczenia Chorób Zakaźnych, które powstanie w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej zajmie się kompleksową diagnostyką i leczeniem pacjentów z chorobami zakaźnymi. Ta ogromna inwestycja o wartości ponad 8,26 mln zł obejmuje budowę nowego pawilonu, który zostanie połączony z oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym i Oddziałem Chorób Płuc, dzięki czemu Szpital zyska dodatkowych kilkaset metrów kwadratowych powierzchni na funkcjonowanie Centrum. Przedsięwzięcie będzie sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach reakcji Unii Europejskiej na pandemię COVID-19. Dąbrowski szpital jest jedyną placówką w naszym województwie, która otrzymała rządowe dofinansowanie. Wyposażenie Centrum w niezbędną aparaturę i sprzęt do diagnostyki sprawi, iż budynek ten będzie samowystarczalny i nie trzeba będzie korzystać z aparatury zlokalizowanej w głównym budynku szpitalnym. Dzięki temu wyeliminowany zostanie kontakt pacjentów zakaźnych i pacjentów niezakaźnych, szczególnie widoczny i uciążliwy w przypadku nasilenia się zjawiska epidemii. W tym dniu parlamentarzyści oraz samorządowcy wspólnie z dyrekcją szpitala otwarli oficjalnie zmodernizowaną Izbę przyjęć. Kilkumiesięczne prace zaowocowały oddaniem do użytku pacjentów rozbudowanej i przebudowanej Izby przyjęć dostosowanej do aktualnych wymogów i standardów. Inwestycja została zrealizowana z wykorzystaniem środków dotacji w wysokości 1 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz środków własnych ZOZ w wysokości blisko 1,7 mln zł. Zostały poświęcone także dwa nowe ambulanse zakupione dla Pogotowia ratunkowego w Dąbrowie Tarnowskiej ze środków dotacji Wojewody Małopolskiego w łącznej wysokości 2,5 mln zł. Oprócz dwóch karetek ze środków dotacji zakupi sprzęt medyczny obejmujący m.in. tympanometr, aparat RTG z ramieniem C, aparaty USG, myjnie dezynfektory, aparat EKG, sterylizator parowy, szafa endoskopową).