Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XXI Dzień Papieski w dąbrowskiej parafii

XXI Dzień Papieski w dąbrowskiej parafii

XXI Dzień Papieski w dąbrowskiej parafii

W ubiegłą niedzielę pod hasłem „Nie lękajcie się” w całej Polsce obchodzono XXI Dzień Papieski. Z tej okazji w dąbrowskiej parafii została odprawiona Msza Święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, której patronem jest Jan Paweł II.

Po Mszy Świętej koncelebrowanej, sprawowanej przez proboszcza parafii księdza Stanisława Cyrana oraz księdza Jana Maturę zgromadzono się przed pomnikiem Ojca Świętego, który znajduje się tuż obok kościoła pw. NMP Szkaplerznej. Złożono tam kwiaty i znicze oraz odmówiono Litanię do Św. Jana Pawła II.

Samorząd powiatowy na uroczystości reprezentowała Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Marta Chrabąszcz wraz z pracownikiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Anetą Sojką-Bułat.

fot. Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

W ubiegłą niedzielę pod hasłem „Nie lękajcie się” w całej Polsce obchodzono XXI Dzień Papieski. Z tej okazji w dąbrowskiej parafii została odprawiona Msza Święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, której patronem jest Jan Paweł II. Po Mszy Świętej koncelebrowanej, sprawowanej przez proboszcza parafii księdza Stanisława Cyrana oraz księdza Jana Maturę zgromadzono się przed pomnikiem Ojca Świętego, który znajduje się tuż obok kościoła pw. NMP Szkaplerznej. Złożono tam kwiaty i znicze oraz odmówiono Litanię do Św. Jana Pawła II. Samorząd powiatowy na uroczystości reprezentowała Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Marta Chrabąszcz wraz z pracownikiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Anetą Sojką-Bułat. fot. Parafia pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej