Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. W Tarnowie odsłonięto Pomnik Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

W Tarnowie odsłonięto Pomnik Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

W Tarnowie odsłonięto Pomnik Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

18 czerwca 2022 roku na placu dworcowym przed tarnowskim PKP stanął Pomnik Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Jego odsłonięcia dokonał Wicepremier RP, a zarazem Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Do Tarnowa na tę uroczystość przybyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych na czele z Premierem RP Mateuszem Morawieckim.

Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pomnika i podkreślił, że trzeba pamiętać o ludziach, którzy dobrze przysłużyli się Polsce.

Wydarzenie uświetniła Kompania honorowa wystawiona przez VI Brygadę Powietrznodesantową im. Generała Stanisława Sosabowskiego. Po Apelu Poległych i salwie honorowej pod pomnikiem prof. Lecha Kaczyńskiego delegacje złożyły biało-czerwone kwiaty i znicze.

W tym dniu została odprawiona również Msza Święta w katedrze wawelskiej w Krakowie w intencji śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w 73. rocznicę jego urodzin. Homilię podczas niej wygłosił Metropolita Krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski

W uroczystościach uczestniczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

18 czerwca 2022 roku na placu dworcowym przed tarnowskim PKP stanął Pomnik Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Jego odsłonięcia dokonał Wicepremier RP, a zarazem Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Do Tarnowa na tę uroczystość przybyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych na czele z Premierem RP Mateuszem Morawieckim. Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pomnika i podkreślił, że trzeba pamiętać o ludziach, którzy dobrze przysłużyli się Polsce. Wydarzenie uświetniła Kompania honorowa wystawiona przez VI Brygadę Powietrznodesantową im. Generała Stanisława Sosabowskiego. Po Apelu Poległych i salwie honorowej pod pomnikiem prof. Lecha Kaczyńskiego delegacje złożyły biało-czerwone kwiaty i znicze. W tym dniu została odprawiona również Msza Święta w katedrze wawelskiej w Krakowie w intencji śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w 73. rocznicę jego urodzin. Homilię podczas niej wygłosił Metropolita Krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski W uroczystościach uczestniczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.