Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. W trosce o bezpieczeństwo powiatu

W trosce o bezpieczeństwo powiatu

W trosce o bezpieczeństwo powiatu

W dniu 15.01.2007 r. w Gręboszowie odbyło się spotkanie Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego z Wójtem Gminy Gręboszów Panią Krystyną Świętek, w którym uczestniczyli również Komendant Powiatowy Straży Pożarnej Adam Rzemiński oraz Jerzy Cwojdziński insp. ds. zarządzania kryzysowego. Spotkanie miało na celu zapoznanie się z zagrożeniem powodziowym Gminy Gręboszów.

W trakcie spotkania Starosta Dąbrowski udał się do miejscowości Kozłów i Karsy, gdzie zapoznał się z problemami zabezpieczenia przeciwpowodziowego Gminy. W wyniku spotkania ustalono wspólne działania Powiatu i Gminy mające na celu poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.

Wspólnie uzgodniono, że do najpilniejszych działań należy budowa przepompowni w Kozłowie, jak również konserwacja i odbudowa kanału Hubenickiego oraz Borusowskiego wraz z ich dopływami. Kolejnym ważnym zadaniem jest uszczelnienie śluzy na wale wiślanym w miejscowości Karsy.

Wspólne ustalenia będą przedstawione Dyrekcji Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie podczas planowanego na koniec stycznia spotkania. Wtedy też Powiat przedstawi swoje wnioski w zakresie ochrony przed powodzią.

W dniu 15.01.2007 r. w Gręboszowie odbyło się spotkanie Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego z Wójtem Gminy Gręboszów Panią Krystyną Świętek, w którym uczestniczyli również Komendant Powiatowy Straży Pożarnej Adam Rzemiński oraz Jerzy Cwojdziński insp. ds. zarządzania kryzysowego. Spotkanie miało na celu zapoznanie się z zagrożeniem powodziowym Gminy Gręboszów. W trakcie spotkania Starosta Dąbrowski udał się do miejscowości Kozłów i Karsy, gdzie zapoznał się z problemami zabezpieczenia przeciwpowodziowego Gminy. W wyniku spotkania ustalono wspólne działania Powiatu i Gminy mające na celu poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. Wspólnie uzgodniono, że do najpilniejszych działań należy budowa przepompowni w Kozłowie, jak również konserwacja i odbudowa kanału Hubenickiego oraz Borusowskiego wraz z ich dopływami. Kolejnym ważnym zadaniem jest uszczelnienie śluzy na wale wiślanym w miejscowości Karsy. Wspólne ustalenia będą przedstawione Dyrekcji Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie podczas planowanego na koniec stycznia spotkania. Wtedy też Powiat przedstawi swoje wnioski w zakresie ochrony przed powodzią.