Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. W trosce o rozwój patriotyzmu

W trosce o rozwój patriotyzmu

W trosce o rozwój patriotyzmu

W dniu 4 września br. Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski spotkał się ze Starostą Tarnowskim Mieczysławem Krasem i Radną Sejmiku Województwa Małopolskiego Elżbietą Ziębą w Izbie Pamięci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Tarnowie. Wybór miejsca nie był przypadkowy, bowiem spotkanie w głównej mierze poświęcone zostało kwestii odpowiedzialności władz samorządu terytorialnego za patriotyczne wychowanie młodego pokolenia. Gospodarzem spotkania był płk rez. Zdzisław Baszak – Prezes Światowego Związku Żołnierzy Amii Krajowej – Zarząd Okręgu w Tarnowie oraz Józef Jaworski – Prezes Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Podczas spotkania Starostowie wspólnie podjęli inicjatywę utworzenia Rady Patronackiej, która otoczy opieką zbiory znajdujące się w Izbie Pamięci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Tarnowie oraz będzie wspierała rozwój tej placówki. Idei utworzenia Rady Patronackiej przyświecała troska Samorządowców o kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia przejawiających się w szacunku dla narodowej przeszłości, kultury i tradycji oraz nieobojętności wobec czasów teraźniejszych.

Izba Pamięci Armii Krajowej w Tarnowie istnieje od 2002r. Opiekuje się nią Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Tarnów. Działalność Izby ukierunkowana jest głównie na przedstawienie młodzieży historii walk niepodległościowych z okresu II wojny światowej.

W Izbie Pamięci jako eksponaty można zobaczyć broń z czasów II wojny światowej, mundury, gazety konspiracyjne i dokumenty. Jedna z ekspozycji, współfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, poświęcona została działalności Armii Krajowej na terenie Powiatu Dąbrowskiego.

W dniu 4 września br. Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski spotkał się ze Starostą Tarnowskim Mieczysławem Krasem i Radną Sejmiku Województwa Małopolskiego Elżbietą Ziębą w Izbie Pamięci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Tarnowie. Wybór miejsca nie był przypadkowy, bowiem spotkanie w głównej mierze poświęcone zostało kwestii odpowiedzialności władz samorządu terytorialnego za patriotyczne wychowanie młodego pokolenia. Gospodarzem spotkania był płk rez. Zdzisław Baszak – Prezes Światowego Związku Żołnierzy Amii Krajowej – Zarząd Okręgu w Tarnowie oraz Józef Jaworski – Prezes Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas spotkania Starostowie wspólnie podjęli inicjatywę utworzenia Rady Patronackiej, która otoczy opieką zbiory znajdujące się w Izbie Pamięci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Tarnowie oraz będzie wspierała rozwój tej placówki. Idei utworzenia Rady Patronackiej przyświecała troska Samorządowców o kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia przejawiających się w szacunku dla narodowej przeszłości, kultury i tradycji oraz nieobojętności wobec czasów teraźniejszych. Izba Pamięci Armii Krajowej w Tarnowie istnieje od 2002r. Opiekuje się nią Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Tarnów. Działalność Izby ukierunkowana jest głównie na przedstawienie młodzieży historii walk niepodległościowych z okresu II wojny światowej. W Izbie Pamięci jako eksponaty można zobaczyć broń z czasów II wojny światowej, mundury, gazety konspiracyjne i dokumenty. Jedna z ekspozycji, współfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, poświęcona została działalności Armii Krajowej na terenie Powiatu Dąbrowskiego.